Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na mechaniku Blu-Ray

Zcela laicky se ptám:
notebook s mechanikou Blue-Ray. Jdou na této mechanice přehrávat i disky CD a DVD a i vypalovat? Nebo pouze disky Blu-ray. Pokud je otázka přitroublá, omlouvám se, ale jsem v těchto věcech poněkud mimo..;-)

zatial sú všetky predávané blu-ray mechaniky spätne kompaktibilné,ovšem v prípade mechaniky pre notebooky môže byť nejaké obmedzenie[vzhladom na to,že skoro všetko ,čo je určené pre mobilné zariadenia má nejaké obmedzenia kvôli mobilite,spotrebe...],treba si pozrieť manuál ku konkrétnemu typu mechaniky,pokial bol dodaný,alebo pozrieť stránky výrobcu mechaniky alebo notebooku,ktorého súčasťou je,aj rôzne typové série notebookov konkrétnych výrobcov majú rôzne možnosti,odlišnosti,aj keď na prvý pohlad sú hardwarovo skoro rovnaké,klasické cd/dvd disky by mali byť prehrávatelné bez obmedzení,horšie to môže byť s podporou vypalovania,tam už môže byť podpora obmedzená len na určité typy médií

Chci kupovat nový notebook a jak jsem tak procházela, to co by mi vyhovovalo, nebo se i líbilo, protože to nekupuji na rok, ale aby něco vydržel, tak jsem zabrousila i na notebooky Sony. A tam je u většiny právě tato mechanika. Třeba :Sony VAIO FZ31M má: Optická jednotka : Blu-ray Disc(tm) Combo Drive. Proto ten dotaz. S touto mechanikou zatím fakt nemám žádné zkušenosti.

Zápis : CD-R x24, CD-RW x16, DVD-R DL x4, DVD-R x8, DVD-RW x6, DVD+R DL x4, DVD+R x8, DVD+RW x8, DVD-RAM x5
Čítanie: CD x24, CD-R x24, CD-RW x24, DVD x8, DVD-R DL x6, DVD-R x8, DVD-RW x6, DVD+R DL x8, DVD+R x8, DVD+RW x8, DVD-RAM x5, BD-ROM x2, BD-Rx2, BD-RE x2, BD-RE DL x1.6, BD-R DL x1.6
tieto hodnoty mechaniky sú udávané pre ten konkrétne menovaný Sony VAIO notebook,takže jeho mechanika je vcelku velmi dobrá a ponúka vlastne skoro kompletnú podporu všetkých dostupných médií