Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Novy PC a Win VISTA Ultimate

Dobry den,
chtel jsem se informovat jak nejjednoduseji a legalne vyresit nasledujici zpusob.
Objednal jsem si komponenty z kterych si poskladam pc.
Chci si zakoupit OS WIN VISTA ULTIMATE(OEM protoze je o par 1000 levnejsi)
Ruzne na forech jsem cetl ze tato verze je pouze urcena pro stavitele pc a ze neni dodavano CD.
Mezi stavitele PC asi nejsou zahrnuty obycejni lide(tak jsem to pochopil ja)ale pouze firmy
Muzete mi prosim napsat zda muzu OEM verzi zakoupit i kdyz si pc poskladam sam.
Jde mi o to aby mi nedodali pouze seriove cislo ale i DVD abych mohl provest kompletni instalaci-

oem verziu visty možno zakúpiť aj bez hardwaru buď za účelom legalizácie alebo na normálne použitie,v tom sa licenčné podmienky visty trošku zmenili oproti wxp,kde sa bez hardwaru.resp.bez plne assemblovanej pc zostavy dali po určitú dobu zakúpiť iba tvz.legalizačné balíčky-akcia už myslím bola ukončená,už to nesledujem.OEM verzia visty je viazaná na 5 komponentov v pc,z ktorých je vytváraný digitálny hash,OEM verziu je možné preniesť na iný pc max.3x,pričom v novom pc sa musia nachádzať min.2 komponenty z predchádzajúceho pc,na ktorom bola prevedená prvá aktivácia,aktivovať znovu je možné už len telefonicky,online sa dá aktivovať len raz,wxp oem je viazané na zákl.dosku,vymeniť v prípade oem wxp možno všetko okrem zákl.dosky,inak oficiálne licencia zaniká,obvyklý oficiálny postup je ,že pri výmene dosky si vyžiadajú zaslanie fotokopie potvrdenia zo servisu o nutnosti výmeny zákl.dosky dohodnutým spôsobom a oem verziu zaktivujú,kto má šťastie,tomu ju znovu zaktivujú aj bez tejto procedúry,to závisí len od toho,na koho momentálne na linke natrafíte,pri viste prebieha kontrola legálnosti aktivácie na pozadí každých 180dní,pokial je všetko ok,užívatel nič nezbadá,pokial je niekde zádrhel,je nutná telefonická reaktivácia,táto nová kontrola legálnosti aktivácie bude zahrnutá aj do sp3 pre wxp,takže máme o prekvapenia postarané

ešte doplním: oem vista sa v našich krajinách dodáva výlučne ako jednoverzia-t.j. buď oem 32-bit alebo oem 64-bit,dvojverzia sa dodáva len do Velkej Británie,Irska a Nemecka,je ovšem možné si chýbajúce xy-bitové inštalačné dvd dodatočne doobjednať u microsoftu za manipulačný poplatok cca 11 euro