Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení dvou pc k internetu

Ahoj, mám modem a mám tam dvě zdířky, USb a ethernet. V PC mám síťovou kartu na RJ-45.
Mohu spojit USb kabelem modem s pc (Z ethernet do USB zdířky v PC) a ze síťové karty vytáhnout internet Ethernetem do notebooku ?? A nastavit sdílení připojení k netu ? Chtěla jsem se zeptat, než ty kabely koupím... Díky :)

PS: pokud by to šloa někdo věděl o nějakém návodu nastavení sítě, byla bych srašně veěčná za link :-)

Samotné UPC tento způsob připojení silně nedoporučuje, nejspíš vědí proč. ;-) Když už nechcete kupovat router (500,-), dejte si tam na tento účel alespoň druhou síťovku (100,-) a zapomeňte na USB. Každopádně se obávám, že vlastními silami to nerozchodíte ani tak, ani tak.

Provozoval jsem v pohodě PC připojené přes síťovou kartu kabelem do RJ 45 zásuvky kabelového modemu a současně notebook USB kabelem do USB kabelového modemu- toto zapojení bylo dokonce v návodu ke kabelovému modemu, který byl na stránkách výrobce. Vyzkoušení nic nestojí a když to bude fungovat, tak bych to tak nechal. Je li modem zapojený přes USB, je většinou nutno nainstalovat ovladače ( v případě použití Windows ). Kabelový modem zřejmě zvládá routování. Doporučuji ale také použití routeru- připojení dalších PC je jednodušší a router také většinou obsahuje firewall. Stačí router za cca 500 kč, např. : detail.php