Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalacia jedneho programu v dvoch verziach

Dobry den, mam taky specificky problem.
Pouzivam slovensky PC Translator 2004. Mam k dispozicii PC Translator 2007, ktory ma bohatsiu slovnu zasobu, je prepracovanejsi, ale je cesky. Obsahuje sice aj slovensky slovnik, ale kvoli pohodlnosti ho nie vsetci uzivatelia PC chcu pouzivat a trvaju nadalej na priamom preklade do a zo slovenciny. Tak som chcel instalovat novsiu verziu pri ponechani tej starej. Zvolil som ine umiestnenie (2004 je na C v Program Files, 2007 je na D vo svojom adresari), ikony spravne priradil, ale napriek tomu pri spusteni verzie 2004 tato sice bezi (po slovensky), ale "natahuje" udaje z novej verzie (hoci ako som zistil, svoju databazu ma neporusenu), co ma za nasledok, ze vsetky preklady su do a z cestiny. Ak odinstalujem verziu CZ 2007, tak verzia 2004 funguje v pohode so svojimi povodnymi databazami.
Vie mi niekto poradit, ako sa vyrovnat /ak je to vobec mozne/ s tymto problemom?
OS WinXP

To zavisi od toho kam do registry si jednotlive verzie ukladaju cestu k databazam atd. Ak pouzivaju obe verzie rovnaky kluc registry tak to v ramci jedneho pouzivatela Win nie je mozne. Zavisi to od programatora daneho programu.
Mozes si to skontrolovat v registry, prip. skusat menit v nastaveniach starej verzie umiestnenie slovnikov, ze ci to ovplyvni aj novu verziu.
P.S. v pripade kupeneho SW sa taketo veci riesia s autorom daneho SW.

Tak ked to po zmene ide naopak, tak je jasne ze si to uklada na rovnake miesto. Riesenie by mohlo byt len prihlasit sa do Win ako iny pouzivatel, ak si to program uklada do uzivatelskej vetvy registry.
Take veci moze vyriesit len autor SW novou verziou kde zmeni miesto kam si to uklada nastavenia, preto sa to riesi s autorom SW.
P.S. najlepsie je zakupit si slovensku verziu 2007, nechapem naco si si kupoval cesku verziu :-)