Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Print server

Pracuje Print server tak jak si myslím?
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_conte nt&task=view&id=10054&Itemid=69

Tedy zakoupím Print server pro USB tiskárnu
Zapojím do switche
Přidělím mu IP
Na Ostatních 2 PC co mám doma nastavím u tiskárny tuto IP
A můžu tisknout ze všech PC

Můžu ale tisknout i z PC třeba co jsou někde jinde přes internet? Za předpokladu že ten print server pochopitelně bude mít veřejnou IP adresu.
Jestli ano, tak jaká je ochrana, aby nemohl tisknout kdokoliv z Internetu?
To se na tom print serveru dají nastavit povolené IP adresy?
Jinak tiskárna je stará HP 845C

USB printserver funguje bezproblémově většinou s tiskárnami, které nevyžadují obousměrnou komunikaci, tj. "pseudochytré" tiskárny nebo MFP (zde jsou opět výjimky u speciálních printserverů, označovaných jako MFP priuntservery). Nicméně s tvou starou tiskárnou by měl fungovat.

Co se týká tisku z internetu, tak možné to je, ale předpokládám, že máš router a NAT, a tudíž v defaultu to fungovat nebude. Musel bys forwardovat port (většinou port 9100/TCP nebo 9101/TCP, případně 515/TCP u LPR protokolu) na IP adresu tvého printserveru.