Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon CPU 40%, procesy na nule

Zdravím. Občas mi zůstane "Viset" výkon procesoru kolem 40% a přitom jsou všechny procesy nečinné. ASI jsem přišel na to, že to dělá disk. Nebo alespoň, když ho ve správci zařízení zakážu, tak vše spadne do normálu. Jedná se o starší disk na kterém jsem měl ještě nedávno systém - WD160GB,7200rpm,SATA. Dvákrát jsem ho formátoval, ale nepomohlo. Tři-čtyři dny to běželo a dnes mi to udělalo už dvakrát. Nevíte někdo včem by mohl být problém a jak to vyřešit? Děkuji
CPU INTEL Core 2 Duo E8200
GIGABYTE P35-DS3

dej si zobrazit časy jádra (červená linka v grafu) - pokud kopíruje červená zelenou, jedná se opravdu o nějakou "jadernou" operaci, typicky práci s diskem. V takovém případě zkus zobrazit procesy ostatních vlastníků, speciálně Systému.

Ještě mě napadá, zda máš ten disk v režimu DMA. Pokud by jel v PIO režimu, tak by to celkem bylo jasné.

Obnovení systému jsem vypnul. Problém přetrvává nebo spíš teď už to zlobí furt. Nainstaloval jsem ten Task manager a mimo to, že mi podráždil a zvedl zatížení firewalu tam není vidět nic :-( (sleduju tam tedy zatížení CPU, nebo se mám dívat i jinam?)

ak to robi len s jednym diskom a uplne nahodne tak moze byt aj HW problem s tym diskom. Napr. vykyvany konektor, alebo nahouby sata kabel (skusit iny) alebo napajaci kabel (skusit iny) alebo aj nejaky studenak v elektronike disku apod.
P.S. skusil by som len tak cvicne nejaky live Win alebo cistu instalaciu Win aby sa vylucil vir (podla toho co pises je vir sice nepravdepodobny, ale kto vie).

Winy mám nově naistalované na fungl novém disku. Předešlá instalace byla právě na tom disku, který teď zlobí. Tam se to neprojevovalo. Měnil jsem celou konfiguraci PC a nechal si ten starší pouze na data.
Dnes se to ještě neprojevilo (PC běží asi 1 a půl hodiny)
Co jsem si všiml, tak to někdy začalo, když se počítač sám po delší době nečinnosti uspal. Někdy (třeba včera) to ale zase udělalo po (možná i při) hraní hry.

Tak už jsem se "dočkal" Je to tu zas. Tentokrát to odstartovalo spuštění Everestu. Mám v PC tři disky, takže jsem zkusil zakázat ve správci zařízení jiný disk na kterém mám také pouze data, ale bez účinku. Až když jsem zakázal ten dle mě špatný disk, tak to přestalo. Chyba musí být teda v něm. Ještě ho teda zkusím nechat odpojenej a uvidím, jestli se to neobjeví i tak.