Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dualboot 98 SE + XP

Dobry den,

na PC mam na jednom HDD nainstalovane Win 98 SE s dolezitymi datami /uctovnicke veci/ a teraz pre potrebu isteho softveru potrebujem nainstalovat XP. Mam k dipozicii prazdny 20 GB disk, tak som rozmyslal, ci by som ho nemohol pridat do PC, nan nainstalovat XP a pri starte by sa volil system...Je to mozne? Bude to fungovat?

Pokud je to tak, jak píšeš a Win98 jsou nainstalovány a budeš doinstalovávat WinXP, bude to opravdu fungovat tak, jak si představuješ a nebudeš muset nic složitě nastavovat.
Po instalaci WinXP se objeví po spusštění počítače nabídka výběru OS.
Jen jej prosím opravdu nainstaluj na ten další disk.

Zásada (pokud si nechceš komplikovat život) - napřed nainstalovat starší OS a pak novější.
Novější se starším počítá a vyrovná se s tím. Pokud bys napřed nainstaloval WinXP a později chtěl přidat Win98, bylo by to komplikovanější.