Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak chápat automatický duplexní tisk?

Npř. tahle tiskárna HP Color LaserJet CP4005dn:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/sm/WF06b/38940 7-382765-385817-385817-12727276-12578298-77545829.h tml

Ve specifikacích má uveden automatický oboustranný tisk (standard). Mám tomu rozumět, že pokud ji "na oboustranný tisk" nastavím přímo na ní, bude se tisknout oboustranně i z programů, které oboustranný tisk nemají v nabídce?

Pod XP provozuji čisté DOSovské aplikace (účto) z dob hodně dávných. Momentálně tisknu na USB tiskárně HP LJ1300, nemám diakritický problém ani s Latin2, ani s Kameníky (kev.com). Bohužel oba programy možnost oboustranného tisku neznají. Občas by se mi hodilo, abych třeba uzávěrky mohl tisknout oboustranně; je docela rozdíl, padle-li 8000 listu papíru nebo 4000...

Mám představu, že by to mohlo fungovat, pokud by se v tiskárně po vytištění 1. stránky papír jaksi otočil a hned se tiskla (strana 2) na druhou stranu listu. Pak by se nabral druhý list a na něm tiskly strany 3 a 4 souboru, atd.

Díky za vysvětlení.

Obojstranny tisk je vec tlaciarne, ano v tlaciarni sa papier sam otoci a tlaci to na druhu stranu. Ak si defaultne v ovladaci nastavis obojstranny tak by mala tlacit obojstranne vzdy. Program s tym nema nic (program len tlaci strany tak ako idu za sebou).
Problem moze robit len ten DOS, ja neviem ako to tlacis z DOS aplikacii a ci sa v tom pripade nejak neobchadza ovladac, ale myslim ze by nemal byt probelm ani z dosu.

ak si nastavis obojstranny tisk aj v .pjl aj v ovladaci Win (obe je mozne, vo WIn to mas v ovl.panely - tlaciarne - tvoja tlaciaren - vlastnosti - vlastnosti tlaciarne) tak je uplne jedno co ma prednost. Osobne si myslim ze v tom tvojom sposobe je dolezite to co je v .pjl
P.S. takze ak zmodifikujes to pjl tak to podla mna pojde, ale ked to nepojde tak na mna nenadavaj :-D