Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HD - přerozdělení velikosti oddílů beze ztráty dat

Dobrý večer.Mám prosbu jak vyřešit tento problém: Mám HD na kterém jsou fotky a filmy,na celém HD. Druhý HD je rozdělen na D a C.
Na C je windows,program files a documents and settings.
Oddíl C má 4 GB a oddíl D 40 gb,ale mám na tomto oddíle 30GB volného místa. Jak je možné ubrat volné místo 10GB z oddílu D
a tím zvětšit C.Jak to nejlépe provést bez zráty dat? Nenaruší se
tímto převodem OS Windows.Děkuji předem. H.
Změna předmětu, původně: HD (LaKr) (Kráťa)

dlouhý čas bude trvat přerovnávání oddílu d:, tak ten je statisticky více ohrožen výpadkem.
pravděpodobnost je malá, ale stane se.
doporučuju předtím na obou oddílech provést kontrolu disku na korektní uložení dat: tento pc - disk c:/d: - vlastnosti - nástroje - kontrola disku - zatrhnout oboje - ok (u c: neprovede ale odkáže na restart).