Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Da sa vymazat CD-R (pred vyhodenim do smetia)?

Pozna niekto nejaky SW ktorym by sa dalo vypalovackou vymazat (znicit data) na CD-R pred jeho vyhodenim?
Diky ;-)

Mechanicke nicenie nemam moc rad, lieta pri nom moc jemne a staticky nabite smetie ktore sa blbo zbiera :-)

P.S. neda sa to lightscribe vypalovackou? Ak vypalim nejaky obrazok na stranu kde su data? Skusal to niekto? (nemam lightscribe tak to neskusim, ale mozem kupit lightscribe vypalku).

Ja som testoval kedysi davno CD (nie DVD) poskrabane nozom na vnutornej stope, a moja mechanika ich aj tak este vpohode precitala :)
Preto skrabanie moc nepovazujem za riesenie, hlavne ak su na CD fakt citlive data. To rozlamujem zabalene do novin. Ale kompletne poskrabanie povrchu tiez by bolo ok akurat je to moc pracne. Mozno ten smirklovy papier je asi rychlejsie riesenie.

Nemám rád fyzické násilí na výdobytcích moderní techniky. Jako je malování nožem, smirkem či šroubovákem na médiích. Lite-On nabízí optické mechaniky iHAS řady 300 a řady 500. V nich se dá využít funkce SmartErase. Na www.diit.cz je k ní test a řada článků. Rok používám iHAS324 - cena asi 600,- Kč. S mechanikou se dodává Nero 8, v němž je implementovaný SmartErase. Nevratné vymazání je volitelné rychlé nebo úplné. Doba skartace je přibližně stejná jako mazání CD/DVD +-RW média v uvedených režimech.