Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde sw vypínat přídavná grafická karta?

Zatím mám v PC integrovanou grafiku, chtěl bych si nechat přidat grafickou kartu, co nejvýkonnější, avšak obávám se přidaného vytápění vnitřku PC. Je tam sice přidaný ventilátor, ale bylo by šikovné, kdyby šlo nějak sw zapínat přidanou grafickou kartu jen v případě potřeby, konkrétně při hrách. Pokud by karta topila stále, obávám se snížené životnosti celé sestavy. Uvítám postřehy a zkušenosti.

Dnesne karty (konkretne viem ze nvidia toto robi uz davno napr. urcite to robi 6600GT ktora je uz snad 3roky stara) pri nezatazeni zeru(hreju) omnoho menej ako pri zatazi resp. sa v 2D rezime aj sami podtaktovavaju. A 7xxx rada a vyssie rady nvidie su este omnoho setrnejsie ako ta 6xxx rada.
Takze vpodstate podla mna nemusis nic vypinat. Tych dodatocnych 10W pri nezatazeni ti nic moc vytapat nebude. Grafika nie je radiator, ked nic nerobi tak nehreje (resp. hreje len relativne malo).

P.S. karta sa ani neda len tak prepinat bez restartu OS medzi integrovanou a dodatocnou. Ak tam strcis dodatocnu graficku kartu tak sa ta integrovana vypne (resp. si ju vypnes v BIOSe). Takze budes mat len jednu grafiku (tu dodatocnu).