Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezený učet - omezení?

V čem je kouzlo omezení v omezenem učtu. Co jsem si hodil system nanovo, pracuju v omezenem učtu.

Nemužu mazat a přesouvat data jinych uživatelu na datovém disku, a do jejich documents and settings na systemovem disku se vubec nedostanu.

V jednom učtu jsem nastavil učet pro QIP Infium. V druhem učtu už u QIPu nešlo další učet nastavit.(což mi trochu vadilo)

Ale např Ccleaner se mi povedlo přeinstalovat z omezeneho učtu. Ve škole se mi v omezenem učtu povedlo nainstalovat Firefox, nebo Odinstalovat ICQ.

Tak v čem je ta bezpečnost omezeneho učtu?

Tak jsem si to přečet ale z toho prvního článku nejsem o moc chytřejší.

V první polovině mi to přišlo jako by to psal někdo kdo horečně nesnáší jakekoli aplikace pro zabezpečení, a v druhe pulce jsem narazil na toto:

"Může vytvářet nebo mazat uživatele. Může odinstalovávat nebo instalovat software"

Jak jsem tedy mohl v omezeném učtu nainstalovat Ccleaner nebo Firefox?

To je jednoduchy, kdyz se clovek vrta ve svem PC, registry a tak (popripade se mu tam vrta nejaky hacker) tak v omezenem uctu se vrta jen v nem a pripadne problemy se obvykle daji rychle vyresit smazanim a novym vytvorenim uctu, ale pokud si admin, tak se posere PC cely.
;-)
V omezenym uctu by si nemel byt schopen schodit cely PC (systemove knihovny a nektere programy nejdou smazat).
Firefox jde instalovat i smazat i z omezeneho uctu, ale znovu nahodit Firefox je podstatne jednodusi nez cely system.

Jinak omezeny ucet na lokalnim PC az zase tak omezeny neni, to ve firmach si casto pravidla ridi mimo ten PC nekde na serveru a da se to samozrejme omezit vyrazne vic.

Kazdopadne i na domacim PC se vyplati mit omezeny ucet na praci a admina jen na nastavovani. Navic pokud vyuzivas funkci "run as", tak do admina temer nemusis chodit.