Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GeForce FX5200 - nestabilita zobrazování

Dobrý den, mam starsi PC sestavu procesor Athlon 1600GHz,oper.paměť 384 MB Ram, Windows XP (PC zakoupen v r.2002 jako nový).
Koupil jsem jetou grafiku inno3D TORNADO GeForce FX5200 128MB. První dojem byl ohromný, ale začínají se objevovat jakési "chyby". Pokud mám otevřených více programů a přepínám mezi nimi, obrazovka při přepnutí cca na 1 až 2 sekundy zčerná (jo a monitor mám asi 1 měsíc nový LG 19" s TV tunerem). Totéž se děje při hraní her (WOW), obrazovka nepravidelně problikábá a černá a opět se cca po 1 až 2 sekundách vrací zpět do správného zobrazení.
Můžete mi někdo poradit, zda je to nastavením karty, nebo základní deskoou nebo nekompatibilitou systému nebo kde mám hledat chybu? Původní karta byla GeForce2 MX400, 64 MB a ta jela v pohodě.

Díky za odpovědi.

Muze to byt chyba v systemu nebo ta grafika.

Treba onehda na notebooku jsem mel problem a nevedel jsem, jestli to neni grafikou. Tak jsem tam hodil z live CD linux Slax a ono to blblo taky, tim padem bylo jasny, ze to je grafika.

U tebe bych doporucil to same. Mimochodem inno3D mela v dobe GF FX.... karet velky problemy s vyrobou a jejich karty byly dost poruchove, takze bych si vsadil na tu grafiku.

No pises, ze ti to zacalo zlobit po vymene GK.

Tak usuzuju, ze bud ovladace nebo vadna GK.

Kdyz si stahnes live CD linuxu Slax (pouhych 350MB - jinak samozrejme muzes jakykoli jine live CD linuxu,treba Danix je dobry, ale ma to asi 2GB), tak z toho nabootujes a pokud ti to bude zlobit i tam (to problikavani), tak je jasny, ze je to v HW.

Bud vymenis grafiku a zkusis s jinou (pokud to prestane, tak je to GK) nebo rovnou tu GK reklamuj, pokud je v zaruce. Samozrejme, muze to byt i jiny kus HW (stoprocentne ti to potvrdi jenom ta vymena GK), ale kdyz pises, ze to zacalo delat po vymene GK ...

Jo a taky zkus tu GK vyndat a znova zandat, muze byt spatne zandana ve slotu a muze to zlobit proto.

Pokud se fakt prokážemže je to grafika,tak doporučuju vrazit tak 5k do kompu a koupit si už radši new..nebude to žádný dělo,ale pokud hraješ,tak si na tom zahraješ i novější pařby,ale vyprdni se na tohle,pokud ti to odejde..taky sem tohle nedávno řešil..měl jsem socket A a FX5700..mno a kámoš mi dal grafiku N6600GT a začlo se mi to s tim sekat...zkusil jsem jinou a to samý..a když jsem tam vrátil tu samou,tak se to pořád sralo..ať se tam utavilo cokoliv,tak to nechci řešit..zkoušel jsem vyměnit všechno,ale marně,takže mám sestavu cca za 10000,- základ a postupně dělám upgrade..pokud seženeš nějáký money,tak spíš investuj do new kompu:)

Tak jako taky bycj řekl,ale co může mít za zdroj,aby neutáhl tuhle grafiku?..to by musel bejt zdroj pod 250W snad..ale tak nevim..to se musí zkoušet postupně...ale tohle už je většinou otázka toho,kde končí jeden komp a začíná novej..:)..rozhodně všechnou ozkoušej:)