Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neboot sempron 2600+ ale len 2200+

zdravim, robil som nieco v pc a nejak mi zrazu neslo nabootovat. tak som skusil popritlacat vsetky kontakty, nepomohlo-potom som skusil reset cmos a prisiel som na to, ze ked necham standardne nastavenia(standardne sa nastavi sempron 2000+ alebo 2200+), tak pc nabootuje. lenze ja mam sempron 2600+ a s tym to uz nenabootuje-zobrazi sa napis windows, ale disk prestane pracovat.

...chcel som preinstalovat aj windows, ale ked stlaciím f6, tak ma nevyzve na instalaciu driverov pre sata disk.

nevie niekto kde je problem?

to co mas za chladic? Je vobec na socket A? Neulomil si s nim nahodou roh CPU? :)

...ten co bol dodany. neulomil. btw prednedavnom som tiez nasadzoval iny chladic do ineho pc, tiez soket A a ani tam to nebolo.

P.S. predtym ako si manipuloval s chladicom to fungovalo, bootovalo Win? Co vsetko si s tym robil / co si menil?

...iba som vymenil pastu-predtym to bootovalo, ale obcas sa sekol windows(najma pri zatazi)-teraz sa neseka. uz som dohodol cloveka co sa na to pozrie odbornym okom.

Ale chladic pre socket A podla mna musi mat vyrez, to co tam davas za chladic? (co je na nom napisane?) :-?
Vid specifikaciu http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/white_ papers_and_tech_docs/23794.pdf
nakres na strane 8, ak predlzim plochu CPU smerom doprava tak to presahuje do socketu, ak tam nemas zarez tak to podla mna nemoze sediet na CPU rovno. ::) Je tam aj specifikovane ze chladic tam musi mat 2mm vyrez, 16mm od pravej strany socketu...