Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení SATA disku

Ahoj, zdravím. Potřebuju poradit, jak nastavit SATA HDD v PC. Zákládní deska:K8U-X, mám DVD-ROM a nový disk SATA WD HDD80GB. V Biosu v přehledu disku, ted disk sice nejde vidě:-(, ale je povolena funkce bootovat z tohoto disku(je vložen i jeho název). Při spuštění sytému Bios napíše, že disk "vidí" a při instalaci Win XP(bez SP1) s CD proběhne instalace až do doby, než instalace zjišťujě HDD. Pak instalace napíše, že v tomto PC nejsou žádné HDD a instalace se přeruší... HDD SATA nenapájím přes SATA Power ale přes klasické napájení... Poraďte, prosím, kde může být problém. Díky

Tuhle desku jsem nikdy neinstaloval má nějaký obskurdní čipset ULi M1689, zkusil bych přepnout hdd do režimu sata 1 /wd to mají označený jako opt1,když otočíš disk a díváš se na plošňák. Nebo to může být to že disk nenajde instalátor XP pak viz předchozí odkazy.