Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Magnetické pole okolo PC

Výrobce subwooferu doporučuje jeho umístění ve vzdálenosti nejméně 60 cm od case PC. Já ho však můžu mít umístěn jen 50 cm od case. Ale zase je mezi casem a Subem dřevěná deska.
Je to z důvodů vibrací a nebo magnetického pole z magnetu reproduktoru?
Vadí vůbec počítači, resp. pevnému disku magnetické pole? Když jsem rozkuchal starý HDD tak jsem zjistil, že zhruba pár milimetrů od plotny se nachází permanentní magnet - součást pohonu hlavičkového mostu.
Jak to tedy s magnetickým polem okolo PC je?
Je vzdálenost subwooferu 50 cm od case dostatečná?

http://www.pcworld.cz/pcw.nsf/archiv/DCAEA8EFDB8B9D 57C12572B6004AF523

"V každém případě dbejte na to, abyste disk nevystavovali účinku silného magnetického pole (například umístěním vedle silného reproduktoru). Elektrická zařízení nebo prameny elektrických vodičů rovněž vytvářejí magnetické pole, které může data uložená na pevném disku poškodit."

- ale ja bych se tich 50cm nebal.

Když jsem rozkuchal starý HDD tak jsem zjistil, že zhruba pár milimetrů od plotny se nachází permanentní magnet - součást pohonu hlavičkového mostu.

To jo, magnety silný jak buvol, jednou mi procvakly ruku (držel jsem je v ruce, dal jsem je moc blízko, jenom cvak a byly u sebe. Jak se ty magnety šroubují k sobě, tak právě ten šroub mi propíchl prst), pak jsem se musel natáhnout ke šroubováku abych je odpáčil, LOL :-D, ale když ty 2 dáš k sobě a uzavřeš okruh, tak neudrží ani špendlík.

Podobné problémy jsme řešili s přenosnými telefony PHILIPS když byla základna vedle PC..z nezjištěných příčin se základna odpojina SW od přenosné části....jak jsme dali základnu dál od PC tak je po problému...asi to vždy zrušilo PC...