Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Magnetické pole okolo PC

Výrobce subwooferu doporučuje jeho umístění ve vzdálenosti nejméně 60 cm od case PC. Já ho však můžu mít umístěn jen 50 cm od case. Ale zase je mezi casem a Subem dřevěná deska.
Je to z důvodů vibrací a nebo magnetického pole z magnetu reproduktoru?
Vadí vůbec počítači, resp. pevnému disku magnetické pole? Když jsem rozkuchal starý HDD tak jsem zjistil, že zhruba pár milimetrů od plotny se nachází permanentní magnet - součást pohonu hlavičkového mostu.
Jak to tedy s magnetickým polem okolo PC je?
Je vzdálenost subwooferu 50 cm od case dostatečná?

Podobné problémy jsme řešili s přenosnými telefony PHILIPS když byla základna vedle PC..z nezjištěných příčin se základna odpojina SW od přenosné části....jak jsme dali základnu dál od PC tak je po problému...asi to vždy zrušilo PC...