Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s windows

Zdravim mam velikej problem!vcera jsem nainstaloval Tune-Up Utilites a po defregmentaci se mi restartoval pc.coz bylo psano ze se restartuje!Ale po restartu se mi uz nenahodil system a psalo mi to hlasku:

Soubor/i386/ntkrnlmp.exe se nepodarilo nacist.
Kod chyby je 7

Zkousel sem posledni znamou funkcni konfiguraci i stav nouze ale nic porad ta sama hlaska!
tak jsem chtel vyzkouset opravu win.ale taky se nechtela spustit:instalace nemuze pokracovat.Ukoncete instalaci libovolnou klavesou!
Tak sem zkusil dat starej HDD co sem pouzival pred tim.A to mi pro zmenu napsalo Windows root>/sys.32/hal.dll
Aplikace nemohla byt spustena,protoze soucast ole 32.dll nelze najit.Potize pravdepodobne odtranite opetovnou instalaci.
A kdyz zkusim dat novou instalaci tak to nejde!

Win.home Sp2

To je asi vse doufam ze sem to nepomichal!:-[
diky za rady.

To sem chtel udelat,ale bohuzel mi instalace nejde!:-[
Instalace klasicky zacne jestli chci nejaky radice raid nebo scsi nebo jak to tam je napsane.Pak se napise instalace systemu a pak mi vyskoci ta hlaska: Instalace nemuze pokracovat.Ukoncete instalaci libovolnou klavesou!
Tak nevim co s tim!Ani jeden disk nejde preinstalovat!
Nevite prosim nikdo jak na to?

Jde o to, zda je nutno zachovat původní data, a nebo provéct úplně novou čistou instalaci. Každopádně doporučuji zpustit PC ze startovací diskety do Dosu. Potom zpustit program scandisk. Příp. pomocí dosových příkazu přejít do adresáře Windows a zkusit "scanreg /fix" bez úvozovek. Pak bez diskety zkusit nastartovat systém z disku.Pokud se nic nezpraví zkusit chybějící soubor opět pomocí diskety extrahovat z inst. CD a zkopírovat do adresáře, kde chybí.
V příp. čisté instalace (přijdete, ale o data na disku) pomocí startovací diskety příkazem format zformátovat disk. Pak bude počítač čistý a nebude problém, ale nebudou žádná původní data. Ještě je jedna možnost zpustit instalaci s nějakými parametry, ale nevím jakými. Každopádně každá nová instalace bez předchozího formátování Vám smaže instalace (spíše znemožní používání již nainstalovaných programu).Konkrétní data jako dokumenty, obrázky atd. by měly zůstat.
2,
Pokud nabootujete s instalačního CD zvolte konzoli pro zotavení, kde je řada příkazu, kterými lze lecos zpravit včetně extrakce chybějícího souboru.

starý disk jsi asi používal na hodně jiném systému, proto chyba hal.dll
ten oddíl ze starého disku má smysl jen smazat a spustit instalaci windows znovu.

ole32dll: instalační cd máš čitelný originál, nebo ošoupaný zmetek vypálený 128-násobnou rychlostí na rezavějícím médiu multidisc a podobném šrotu?

oprava instalace zničené tune-up utilitama: co to píše kromě toho že instalace nemůže pokračovat?

německou verzi vindows nemá cenu přeinstalovávat, ale smazat a instalovat do prázdného oddílu.

Soubor/i386/ntkrnlmp.exe se nepodarilo nacist.

já hlášku chápu že pochází teprve od instalátoru windows, který rozbaluje zapakované soubory z adresáře \i386 - a tvoje CD z nějakého důvodu není originál ale vypalované, a nejde přečíst.
můžeš zkusit vyměnit cd mechaniku, nebo vyčistit čočku, nebo si sehnat jiné médium (oem product key použiješ svůj).
pokud však kopírování souborů na disk "v modré textové obrazovce" proběhne bez závad, a chybová hláška se objeví až v "černé grafické obrazovce" po prvním restartu - bohužel jsi to neupřesnil - pak bys měl napsat jestli jen přepisuješ staré soubory přeinstalací, nebo máš vymazaný disk a instaluješ nanovo.

Hmm ano dostaneš,pokud máš disk jako NTFS budou tam možná haprovat přístupové práva (vyhledej si tady(nebo aj googlem) převzetí vlastnictví)-ty musíš přebrat, popřípadě najedeš počítač z live CD linuxu nebo erd commanderu a práva převezmeš nebo data zkopíruješ na věc která má souborový systém FAT(tím se oprávnění vyruší).