Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi7 v omezenem učtu - nelze vytvořit project v ProgramFiles

Zdravím, nevím jestli jsem trefil kategorii ale muj problem se programování zatím netýká.

Mám nasledující problém: napíšu si jednoduchý konzolový program, a když kliknu na zelenou šipečku "run"(vlevo) delphi napíše tuto chybu:
Original.aspx

Tuším že do program files nemůžu zapisovat jelikož jsem v omezenem učtu(v adminidśtratorovi to jde bez problemu). Ve škole však také děláme s delphi v omezenem učtu a problemy nejsou. Nevíte jak změnit umístění vychozího souboru? Zatím sem zkusil project-option-directories ale bezuspěšně.

Tak jsem to vyřešil malou oklikou.

Program napíšu, uložím si ho jako project na plochu, Delphi zavřu, pak si otavřu project dvojklikem a pote se program spouští z umístění projectu, tedy z plochy8-)

Kdyby někdo věděl jak to spouštět normalně budu rád.

Dávat do Program Files projekty je poněkud neobvyklé a nevhodné. Udělej si někde, kam ukládáš data adresář na projekty. Všechny potřebné cesty pak nastav v IDE Delphi v nabídce Tools->Environment options.. ucho Preferences a Library.