Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi7 v omezenem učtu - nelze vytvořit project v ProgramFiles

Zdravím, nevím jestli jsem trefil kategorii ale muj problem se programování zatím netýká.

Mám nasledující problém: napíšu si jednoduchý konzolový program, a když kliknu na zelenou šipečku "run"(vlevo) delphi napíše tuto chybu:
Original.aspx

Tuším že do program files nemůžu zapisovat jelikož jsem v omezenem učtu(v adminidśtratorovi to jde bez problemu). Ve škole však také děláme s delphi v omezenem učtu a problemy nejsou. Nevíte jak změnit umístění vychozího souboru? Zatím sem zkusil project-option-directories ale bezuspěšně.

nelámal bych si s tím tolik hlavu, podadresáři "C:\Program Files\Borland\Delphi7" bych povolil právo zápisu i pro users - nebo pokud to chceš mít vymakanější, tak jen do konkrétního adresáře s projekty.
ale pokud ten soft opravdu vytváří projekty přímo v program files, je to stupid - takový systém dost dobře nejde zálohovat/obnovit přes image systémového disku. nemá to nějaký konfigurační .ini soubor, mj. s cestami k adresářům?

Tak jsem to vyřešil malou oklikou.

Program napíšu, uložím si ho jako project na plochu, Delphi zavřu, pak si otavřu project dvojklikem a pote se program spouští z umístění projectu, tedy z plochy8-)

Kdyby někdo věděl jak to spouštět normalně budu rád.

zkus batku:
pomocí příkazu cd se přepneš do adresáře s projekty, a odtamtud spustíš "c:\program files\...\delphi.exe" - jestli pak začne považovat startovní adresář za dost dobrý pro data.

mimochodem žádná data nepatří na plochu - po pádu systému na šílený podadresář zapomeneš, zformátuješ systémový oddíl a jsi bez dat.
dej si adresář pro projektu na datový disk (třeba d:\delphi) a na ploše měj jen zástupce na ten adresář.

Do budoucna to určitě udělám. Ale momentalně čumíme ve škole jak vyoraný myši na programek o par desítkách řádcích. Jen si to flaknu na plochu, ozkouším, a když je hotovo uložím k ostatním "programkum" někam do složek. Ja měl na ploše vždy jen ikony, nic jsem tam nenechaval trvale.

Diky za pomoc.

Dávat do Program Files projekty je poněkud neobvyklé a nevhodné. Udělej si někde, kam ukládáš data adresář na projekty. Všechny potřebné cesty pak nastav v IDE Delphi v nabídce Tools->Environment options.. ucho Preferences a Library.