Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak provest upgrade z XP na Vistu?

Ahoj,

nevite nekdo jak provest upgrade z XP Proff. na Vistu Ultimate? Potrebuju koupit upgrade a nevim jak a kde to udelat. Hledal jsem po netu i na MS strankach, ale nikde jsem nenasel kolik takovy upgrade stoji(spousta verzi win a cen mne jako amaterovi vubec nedaji sanci se v tom orientovat) a hlavne jsem nenasel, jestli to neni nahodou drazsi nez zakoupeni napriklad OEM Visty. Na netu jsem nasel ruzne verze a ceny, ale aby se v tech licencich prase vyznalo. Pisou to jako upgrade, ale zase o neco niz je, ze je to pro studenty. Nevite teda nekdo, kde koupit upgrade pro nestudenta a kolik by stal? Nasel jsem i ruzne kity, ale to zatim vubec nevim co znamena. V obchode, kde kupuju, maji tech licenci asi 20druhu, ale nevim, co je pro me ta prava a nejvhodnejsi. Na MS strankach se porad pohybuju dokolecka http://www.microsoft.com/cze/windows/products/windo wsvista/buyorupgrade/upgradepaths.mspx a nevim vubec jak to teda udelat. POkud nekdo vite, tak dejte i tip na levny eshop. Pres seznam jsem samozrejme hledal, ale jak jsem uz psal, nemam sanci se v tom zorientovat. Navic jsem cetl, ze maji slevy az 46% a ceny se mne zdaji porad stejny.
Dik.

V pohode, ja se nezlobil;-). Ale to co jsi mne dal za odkazy, tak to jsou taky nejaky silene vysoky ceny. Ja jsem nasel http://muj.autocont.cz/detail.aspx?kod=81040053&pag e=1&paged=29&k=SOFTWARE&p=SW_OS_DESKTOP&v=&sort=vy r obce_id&type=asc&sku=&pn=&ns=&cmin=&cmax=&s= ale nemam predstavu co je MVL.

Prece nemuzou mit drazsi upgrade, nez koupe nove OEM a jestli ano, tak patri v MS postrilet. Sakra kdyby se delaly programy, ktery potrebuju pod linuxem, tak si na MS ani nevzpomenu.

upgrade je levnější než nová krabice, čili než cca 10.000 fufníků
ceny oem, studentských verzí, instalačních médií bez licence aj. s tím nemají nic společného.

pokud máš xp pro, pak na 95% přechod na vistu k ničemu nepotřebuješ - a skoro nic nového nedostaneš, ať už si pan p.r. waic žvaní co chce.

Na Waice a dalsi kaslu, ale mam na pc Vistu, ale mam jeste jeden HD, ktery mam v pc taky a na tom mam xp a chci na oba Vistu. Jedina jina sance je instalaci z druheho hdd zrusit a nechat to jen na jednom, ale ja jsem si na to na tech dvou zvykl a proto jsem se na ten upgrade ptal. Mne vista jede mnohem rychlej nez XP-aspon mam ten pocit a jen par veci na ni nejde, ale ty uz jsem ozelel a hlavne vyuziju 4gb RAM, coz na XP nejde. Nemam instalacku, byla to OEM. No a jelikoz se klidne muze stat, ze me nekdo uda a tak bych chtel radsi na obou discich mit legalni system.

Takze jestli jsem te dobre pochopil, tak koupim OEM a muze mne kazdy vlezt na hrb s upgradama. Jeste jsem nevidel drazsi upgrade programu nez plnou i kdyz OEM verzi...