Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní software do "nového" počítače

Znáte to. Známý si pořídí počítač a chce jej dát "ko kondice", aby jeho nový stroj uměl vše.
Co tam tak dáváte? Uděláme si tu jakýsi seznámek co vy na to?
Takže já:
Upřednostňuji free licence. Dejme tomu, že jde o typický domácí počítač a je žádáno co nejvíce česky.
Nějakou kancelář - Open Office
archivy - 7-Zip
breberky - Ad-Aware
antivir - Avast
obrázky - Irfan View
PDF - Fofit Reader
video - kodeky a přehrávač (nedávám vždy stejné, zatím stále experimentuji)
šetření tiskárny/atd PDFCreator
v poslední době Regino - změna systémových cest
Starter

A asi spoustu dalšího, píšu to z hlavy. Také dle požadavků majitele a toho, jestli bude počítač připojen k internetu

CDex - grabování hudby
Miranda - instant messaging
Burn4Free - vypalování
PhotoFiltre - grafický editor
PSPad - ruším Notepad :-)
XP antispy - ruším lecos... Já jim to povypínám a oni si to zase zapínají. :-)
Zone Alarm - firewall
Avant Browser - prohlížeč
Absolute uninstaler - lepší než ten z Windows
Everest nebo SIW - diagnostika PC
Krteček - posílání SMS přes internet

Tak pridam nieco, aj ked takych zoznamov je vsade vela a nikde nie je uplny...

Suborovy manazer - FreeCommander (bez neho sa ani nepohnem, BTW vyvoleni uz testuju FTP)
Firewall - Kerio (ale vazne neviem aky si dam k Win Vista)
Archivy - Izarc (o nieco intuitivnejsi ako 7-Zip)
Antispyware - Spybot
ICQ, MSN, Yahoo, IRC - Trillian Basic
Kodeky - FFDShow
Video - MPC, prip. este VLC
Obrazky - XnView
MP3 - AIMP (moj novy objav, Winamp uz nechcem vidiet, po tom co mi spravil..)
(Nielen) Pre multimedialne klavesnice - HotkeyP (desiatky uzitocnych funkcii)
Vzdialena plocha - TeamViewer (to by sa mohlo hodit k tejto teme, clovek na druhej strane len stiahne maly subor, spusti ho a posle 2 cisla kore sa mu zobrazia, napr. cez ICQ)

A suhlasim s:

Avast
Foxit Reader
Open Office
Avant Browser
PhotoFiltre
PSPad (aj ked asi nie pre kazdeho)

Musím potvrdit:
- FFD Show
- Trillian
- Avast
- XnView (už tak 5 roků od verze 0.7x) a musím říct, že jsem pracoval i s Irfan a ACDSee a nenašel jsem zatím nic lepšího. Dostaly mě záložky...
- PSPad

- filmy + hudba > winamp. V kombinaci s FFD Show už rok jedu bez problému s tím, že bych cokoliv nepřehrál. A když náhodou, tak mám po ruce VLC

Nie som z tych, ktory by davalI komplexne rady, ale z tejto otazky by sa dalo vyjst.. Co dat no noveho PC? Dobra otazka, ktera by chcela dobru odpoved, zaradenu vedla do stlpca k clankom (stlpcom). Z tejto debaty treba vytiahnutut zaklad, t.j. co mat okrem XP, (Visty) do akeho Linuxu migrovat ak je to potrebne. - aky Firewall, antivir, Ad Aware, zoznam kodekov, ci ich vobec niekto ptrebuje atd... Ja takyto clanok nie som schopny napisat, ale v tejto poradni je kopa ludi, ktori ano. A mozno sa mylim a vsetc chcu len vediet kde pri NEXT spravili chybu.

Mas pravdu, ale trochu si dovolim "rypnut" Kolkych ste odkazali na hladanie v poradni? Kolko veci sa da v hladani najst? Sami si to skuste... V Cestine ano, v Slovencine nie (cloveka, kt. ma problem nenapadne hladat riesenie v pribuznim jazyku...) A Akonahle zadas zle slova, najdes Kulo..e