Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Viry mi "sežraly" Windows

Ahoj borci, dnes mi viry "sežraly" PC , je totálně na maděru 1\2 Windows je pryč. Když PC zapnu tak mi to hlásí že to chybí no tak tam dam CD Windows XP Professional , restartuju PC, dam na základní obrazovce R ,ale nic se nedějr . Prosím poradíte mi s tímto problémem? PS:Nouzoví režim mi taky nejde.Díky za radu

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:
System32\Drivers\Ntfs.sys

Tento soubor můžete zkusit opravit spuštěním instalace systému Windows pomocí originální
instalační instalační diskety nebo disku CD-ROM.Opravuspustíte stisknutím klávesy R na první obrazovce.

NN
----
Po startu PC se na té(ještě černé textové obrazovce)objeví něco ve smyslu: Press F1 to setup(či jiná klávesa).... Tím se dostaneš do nastavení BIOSu.Zde je potřeba vyhledat něco ve smyslu boot sequency(kde má hledat systém) a nastavit jak první CD mechaniku-po uložení vlož instal cd a restartni-tím se ti načte systém z CD, kde můžeš opravovat, reinstalovat či nově instalovat.
Toto je pouze obecně- třeba já u své desky mám nabídku(quick launch)po zmáčknutí F5 a dám si bootuj z:......

Tak myslel jsem to takto: stáhneš live cd- chci-vyzkouset.html
Třeba ten slax je velikostně dobrej.Vypálíš ten obraz-nabootuješ z něj.Jsi v linuxu,najdeš si windowsí složku System32\Drivers\ , já ti nahraju na server můj ntfs.sys, ty si to zkopčíš na nějakou usb flasku a v linuxu připojíš a nakopíruješ tam.
----
Linux vypadá podobně jako win.
Budeš muset to stáhnutý iso vypálit.
Musíš nastavit pořadí bootování v BIOSu-cd mechanika najíždí.
---
Já vím,zdá se to krkolomný a na překopírování blbýho souboru i zbytečný, ale připadne mi to nejjednodušší.

ehmmm ne Win98 neumí číst z ntfs disku, pokud máš ten disk jako ntfs a ne fat.
Tak to zkusme ještě jednou projít:
Po najetí pc to hlásí, že ntfs.sys je poškozen.
Režim nouze nefunkční -chyba ntfs.sys je pravděpodobná.
A teď co mi nejde do hlavy:Jestli bootuješ z instalačního CD a není poškozeno,opravnou instalaci musí umožnit.
Je v BIOSu opravdu nastaveno- bootuj z cd?

Ja nie som bestia, ale 2laak. ;-)

Ak by som bol zufaly ja, mal by som problem, snazil by som sa operativne a pohotovo radiacim odpovedat a pisat presne, co robim, aby vedeli aj ostatni, co mi na monitor nevidia, co na tom PC pacham a vedeli mi poradit. :-)

Tolko k tomu. A okrem toho, sranda musi byt. :-D

Ak je to ta horespominana chyba:

Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen: System32\Drivers\Ntfs.sys

Tak potom robite nieco blbo. Pravdepodobne sa nepokusate nebootovat z CD/DVD mechaniky, ale stale z toho HDD.

Tak este raz, pri starte stlacajte F8, kym na vas nevybehne hlaska, kde si mozete zvolit, ci budete bootovat z HDD, CD, DVD, USB atd atd. Ked ju uvidite, pomocou sipok hore, prejdete na polozku CD/DVD mechaniky a stisknete Enter. Vtedy vam zacne bootovat z CD a vtedy sa vam spusti Linux a vtedy budeme moct ten poskodeny subor nahradit fungujucim, ktory najdete na instalacke WinXP CD. ;-)

Otazky?

Tak sem tam dal Windows XP MCE a tam ten se vymazal jenomže ten MCE není česky takže tam chci dát zpátky Professional , ale potřeboval bych vymazat to MCE. Bootem mi to nejde ,protože je starší. Otázka: jak mám tedy vymazat(naformátovat) ten disk. Dík

Tak ak toto niekto vylusti, co tym chcel autor smolar=router=mp3=cojaviemco povedat. ::)

Co pre vas znamena:

Bootem mi to nejde ,protože je starší.

dalej

a tam ten se vymazal

Formatuje sa tak, ze sa vlozi CD od WinXP do mechaniky, nabootuje sa z neho a potom sa mackaju prislusne klavesy, ktore od vas vyzaduje sprievodca, az kym sa nedostanete k formatovacej obrazovke...Pouzite vyhladavanie, uz to tu bolo popisane milionkrat.

chápem?

NIE, rozhodne nechapete. :-D

Este raz: Do CD romky vlozite instalacne CD medium so zelanym operacnym systemom, v BIOSe nastavite bootovanie z tejto mechaniky, ked sa vas na to opyta, stisknete lubovolnu klavesnicu > zacne sa instalacia, sprievodca vas dovedie k formatovaniu disku a k samotnej instalacii.

Ak to nepochopite a neskusite ani teraz, dalsie rady nemaju vyznam. Za tych 100,- Kc, alebo pivo susedovi to nestoji. ;-)

Ak naskoci Boot from CD a neopyta sa: "Press any key to...", tak potom je problem s CD mediom.
Ak sa to opyta, tak stlacte nejaku klavesu.

Pretoze ak nestlacite nic, ignoruje bootovanie z CD a pokracuje dalsim zariadenim, co je vas HDD a preto bootuje ten WinXP MCE.

Samozrejme predpokladam, ze mate originalne CD aj s WinXP Prof aj s WinXP MCE, ze? :-D Tak sa skuste aspon pozriet, ci to CD nie je fyzicky poskrabane. Alebo si "kupte" nove.

Smolaři,slib jim co chceš,a´t ti na to někdo z radilů koukne okem odborníka,tohle už je nad lidské chápání,co se rozvinulo z jednoho malého problému:))virus nápodobně nemá sezrané win,ale třeba na mě taky dojde a pak budu řvát sos

Tak zrovna problem:

1\2 Windows je pryč

by som malym problemom nenazyval. :-D

slib jim co chceš

A to nie je potrebne, staci si pripravit 100,-Kc a v servise mu to spravia. Neviem, kde je problem. Dotycny by bol asi prekvapeny, kolko casu premarnil * jeho hodinova mzda = aka suma by mu vysla a ci to za tu namahu stalo. Asi ze ne. ]:)

zlatíčko,pokud je toho půlka pryč nemá cenu brečet,ale fofrem s tím něco udělat(vypadám jak závislák ach jo).A řekni mi,kde máš tak laciný servis,že stačí 100,-?V těch našich Kotěhůlkách určitě ne(500,-za hod´ku práce a za míń to tu nikdo nikde neudělá,což je důvod proč tu chytám chytrostě a nějaké vědomostě od Vás,kteří si v tom ťapete v poho,taky nemám na servis):!:

A řekni mi,kde máš tak laciný servis,že stačí 100,-?

Mno v lokalnom IT store. Je tam chlapik, ktory neokrada ludi, rozumie sa do veci a je slusny. Vypytat 500,-Sk za cisty instal dokazu aj tu, v ostatnych obchodoch. Do nich vsak nechodim.

Avsak ked mi moje WinXP prvy krat preinstaloval, tak som sa zahanbil, ked som videl, kolko ma prace. Povedal som si, sakra to zvladnem aj ja. Odvtedy chodim aj ja sam po znamych a instalujem im. :-p Striktne zadarmo! Zo mna rodicia tiez nie zlodeja vychovali, aby som si za 2 hodiny "prace", teda sedenia pred PC pytal nejake prachy :-) Kym mam cas a chut, preco nie.

A tych, co to zivi, prosim, nech si pytaju.

Nevím jestli se ti to podařilo,ale řeknu to polopaticky.Mám taky MSI.
Při startu pc drž delete.Naběhne ti modrá obrazovka.Najeď a klikni Advanced bios features.Najdeš tam nabídku boot.
Nastavíš si tam pořadí bootování.V tvém případě 1.CD 2.Třeba Realtek boot Client 3.Třeba tvuj hdd.Pak dáš F10 a uložit změny.Hlavně měj vložené cd Xpeček.Objeví se ti chvíli černá obrazovka,ve které se zachvilu nahoře objeví press any key to boot from cd.Zmáčkni jakoukoliv klávesu.Najede ti načítání ovladačů,hw atd. Potom se objeví smlouva s Mrkvosoftem,stiskni F8.Zjeví se ti nabídka jestli chceš nainstalovat novou verzi,nebo opravit stávající.Abys nainstaloval novou stiskni Esc.Objeví se ti tabulka s diskovými oddíl např.: c:/.........Ntfs najeď na řádek,který končí ntfs a dej D pak Enter a pak L.U ostatních oddílů(pokud tam jsou) tak to udělej stejně.Pak jednoduše najeď na ten řádek končí Unpartitioned space a dej enter a pak quick format,no a pak je to už jen klikačka.

Zdar borci! Zrovna sem dočet příspěvky co jsem ještě tady neviděl a vono to nebylo moc vo tom problému že?? No neva chci vám říct že už sem to vyřešil sám a už sem to vyrešil včera 4.3. 2008 v no asi řekněme 16:00 , ale jinak dík docela,ale jenom docela ste mi pomohli by se dalo říct . Pokračujem v diskuzi kdo je další na příspěvek???

No já sem měl antivir i prve ,ale stalo se to tak že asi před 1 měsícem se mi tam dostal troják no tak sem musel smazat ten soubor najednou asi po 2 dnech další a druhej den další. Potom to už bylo dobrý tak sem si řikal paráda je to v poho. No a den před tim než sem sem dal ten dotaz sem listoval stránkama a najednou na stránce byl nalezen vir přerušte připojení. Přerušil sem připojení a nastal klid před bouří ani kurzor se z toho nehejbal. No a dál to bylo tak že se mi přez celou vobrazovku oběvila hláška nalezen trojský kůň (samozdřejmě ve Windowsu) no a pak jen v compu hrklo ,píplo a udělalo to bác. No a proto se zjevila má otázka. (pravopisné chyby v textu vyhrazeny,nejsem nijak zodpovědný z vašeho pohoršení za moje chyby)

Hele,brouku,místo,abys řekl děkuju a zaplaťpámbů,tak remcáš a poděláš to i nám dalším chudákům,usoudí tady,že je poradna zbytečná,že je to tu samej trubka neandrtálský a šmidra.vymalováno.tak zaplácej proboha aspoń ušima a kaj se,že jsi blbec a hotovo8-)

Tady jde v tuhle chvíli spíš o to, že někdo třeba zrovna řeší podobný problém, a kdybys (-te) napsal, jak[b] se to podařilo vyřešit, tak by nemusel zbytečně zakládat nové vlákno, protože by si řešení přečetl tady. Jo, a slovíčka [b]prosím[b] a [b]děkuji[b] jsou mazivem komunikace, tak bys ( te) je mohl zkusit také používat...;-)[/b][/b][/b][/b][/b]

Nikdy nespoléhej jen na antivir(vždy je o krok zpět).
-----
Tak za týden, prosíme podrobněji stav a nahlásit breberky v kompu - vše se dá řešit.;-)

že asi před 1 měsícem se mi tam dostal troják no tak sem musel smazat ten soubor najednou asi po 2 dnech další a druhej den další

PC je napadenej.

oběvila hláška nalezen trojský kůň (samozdřejmě ve Windowsu) no a pak jen v compu hrklo ,píplo a udělalo to bác

antivir ho nemusí dostat- v případě trojana(třeba třída bot) ho ani nedostane.

Děkuji že ste to uznal ikdyž paní učitelka na češtinu si myslí ,že nemám moc dobrý sloh no ale ona si na mě zasedla . No ale z5 k tomu problému jak sem psal naistaloval se tam Windows XP Media Center Edition 2005 (musim se přiznat byl přepálený) stáhnul sem si češtinu a koupil nový cd-klíč online. Stačí nebo ještě něco???

Co je to za chování, čteme to a zajímá nás to také, jaké z toho plyne poučení? Už jenom když se někdo začne takhle ptát dává důvod k nakopnutí.
měl jsem za to, že dotaz nemůže být nikdy hloupý a hloupá může být jen odpověd. Ale dnes měním názor- jeden hlupák s chytrým dotazem vodí za nos ty co chtějí pomoci.

Ale děkuji všem za kvalitní odpovědi, uložím si je do dokumentů, jsou poctivé a dobré až je budu k řešení potřebovat...vím kde najít.

AŤ vám to pámbu vynahradí na dětech a to se stane. Hlupákům zmar, sami zajdou na úbytě.
Jako poděkování zvu na svůj blog nejen o lamerech a guru internetu tady: niniveskal.blogspot.com .