Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno notebook Asus ma najednou polovicni kapacitu baterii

Dobry den, mam uz pul roku bez vetsich problemu notebook Asus F5R a dnes mi ukazuje (Win XP SP2) baterie pri 100% nabiti vydrz 55 minut, predtim bylo 100%ni nabiti 1:55 minut. Znamej co ma zkusenosti s notebooky mi poradil format baterie, ze prej je to nutnost, ze Asus na to ma program v BIOSu a ze to bude trvat 7 hodin.

Vzhledem k tomu ze jsem o tom nikdy neslysel a nerad bych si znicil novou baterii, se zeptam: mam provest naformatovani baterie dle rady?

náhodou jsi nekoupil ten notes už s poloviční kapacitou baterie? Když sem kupoval druhou novou baterii, všiml jsem si, že první baterie od výrobce notebooku měla na štítku 2200mAh, a novou baterii seženu jen 4400mAh. Tu s poloviční kapacitou sem nikde neviděl. Výrobce tímto asi stlačuje prodejní cenu na minimum...

jako nevim co je teda uplne nabit a vybit protoze to delam s kazdym cyklem. PRoste jedu do minima a hned nabiju do maxima -> nenabijim v pulce nebo nekoncim nabijeni v pulce a todle to zacalo delat;

K tomu programu battery doubler :>: psaly tam ze to pobezi dve hodiny, nechal jsem to bezet skoro 6 a porad to psalo rekalibruji, pritom pres everst ultimate (trial version) jsem vedel ze ve druhy hodine je to uz komplet nabiti.. chm dal jsem teda cancel a divam se po restartu na stav baterie a pri 100% mam zase malo = 1:02 :-/3-[

FAKTICKY NIKDO NEVI PORADIT? Pridu si jako kdybych objevil Ameriku, jako kdyby todle predemnou nikdo neresil ::)

normální notebookové aku fungují a pak jim jen "něco" umře. Asus evidentně umí dělat pomaloumírací bakterky :-D

obecně platí: LiION nebo LiPol aku se nemají vybíjet moc často až do 0%, škodí jim to (a hrozí podvybití a zničení článku). Je dobré je jednou za čas (cca 1x měsíčně, kvůli rekalibraci) nechat vybít, ale jinak normálně dobíjet (nenechat úplně vyflusnout).

V akumulátorových pacích většinou první umře elektronika vyvažující nerovnoměrné nabíjení (a vůbec řídící chování aku), myslím, že je to i tento případ.

Jak dlouho používáš tuto aku? kolikrát jsi ji nabíjel? (alespoň přibližně)

při 5 cyklech za den, řekněme 5x do týdne je to za půl roku cca 625 cyklů, což je hranice životnosti LiIon/LiPol akumulátorů (ty mají cca 500 nabíjecích cyklů).

Myslím, že není co řešit a tvé aku jsou na to, jak moc jsou opotřebené, ještě v perfektním stavu.

P.S.: to opravdu provozuješ notebook výhradně na baterie? Proč nepoužíváš síťový zdroj, pokud je to možné (mj. ti to zvýší výkon PC, protože na síti je aktivní jiný režim powermanagementu)?

edit: "opotřebení baterky" je virtuální číslo, které neukazuje vůbec nic. To jen software odhaduje na základě napětí nabitého akumulátoru, tedy se jedná o velmi hrubý a nepřesný odhad.

Dneska rano zapnu NB a kapacita je na 1:48 ! Mel jsem pred tim sice 1:55 ale to nevadi aspon ze to neni 1:05, fakticky zahada a nevim jak si to vysvetlit :o)

...Jenom sem asi prisel proc predtim jak jsem mel 1:20 mi chybela pul hodka- klik na baterii a vybrat rezim minimalni spotreba a to prida 20 - 30 minut.

..Pisu to jen tak kdyby nekdo v budoucnu todle resil :x::puff: