Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem suvisle piskanie

zakupil som si zostavu postupne po komponentoch a po zapojeni a stlaceni power sa zo spekra ozyva vysoke suvisle pipanie...
v minulosti som sa streto s prerusovanym pipanim co signalizovalo problem s graf. krtov pripadne pamatami
co moze viest k tomuto problemu ?...je mozne ze zakladna doska vyzaduje este dalsie napajanie ?...alebo moze byt problem aj cpu?

jedna sa o dosku Gigabite GA-MA790FX-DS5 a to pipanie vlastne nieje pipanie ale vysoky pislavy ton

napada ma ci to nemoze byt sposobene ze do dosky nemam zapojeny priamo cpufan pretoze tam je 4pin konektor a ja amm len 3pin tak som to zapokjil priamo na zdroj

Mno, takze se zapojovanim mame evidentne nejaky problem. Zkontroluj:

1. CPU cooler v konektoru "CPU Fan" na desce
2. Napajeni 24 pin ATX (je-li deleny, "dotlacit" ten ctyrpin)
3. Napajeni ATX 12V pro CPU
4. Pridavne napajeni graficke karty (pokud to vyzaduje)

Navic (mas-li to uz v bedne) vytahej vsechny front-panel header draty a nechej tam jen "Power On" (vyloucime blbe zapojeny case). Vsechny komponenty peclive "pozatlacuj" do slotu (pameti, karty). Bude-li problem setrvavat, bude treba vykuchat to z bedny a poskladat na stole (vylouceni slusu).

takze bolo to napajanim gpu zabudol som zapojit napajaci konektor ....teraz sice uz nepocujem ziadne piskanie ale nenabehne system a monitor sa tvari ako odpojeny ....cudne je ze pocitac nejde vypnut tlacitkom power ale musim vypnut priamo zdroj