Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Režim spánku Vista

Dobrý den,

mám problém. Když uvedu počítač do režimu spánku, zčerná mi obrazovka a na počítači začne blikat zelená dioda, která označuje napájení. Ale počítač pořád hučí a běží. Každý kolem mě, když zapne režim spánku, tak se počítač jakoby vypne a nic nedělá.

Děkuji za rady.

To je tím, že ten, kdo Windows lokalizoval, musel bejt pěkně nametenej. To, co bylo označeno ve Windows XP jako Režim spánku, je ve Vistách přeloženo jako Hibernace, a to, co bylo označeno jako Úsporný režim, je nyní Režim spánku! Takže vězte, že při Režimu spánku je v XP PC vypnutý (dojde k uložení obsahu RAM na disk), zatímco ve Vistách počítač stále běží (pouze se uspí nepotřebné části).
Nechci spekulovat nad tím, který překlad oněch pojmů je přesnější, každopádně měnit zažité pojmy z verze na verzi moc šikovné není. Uživatelé v tom měli zmatek předtím, natož teď.

V BIOSu (předpokládám, že to je nabídka, která se zobrazí, když po zapnutí PC zmáčknu F2) žádná možnost měnit napájení není. Mimochodem už mi to dělalo i na Win XP, než jsem přešel na Vistu. Mám základní desku ASRock 775Dual-VSTA.

pozrel som do manualu k Vasej doske a je tam odfotena obrazovka z BIOSu - skuste nastavit nasledovne:

ADVANCED | ACPI configuration | Suspend to RAM : ENABLED <--
*******

toto by malo po prepnuti do usporneho rezimu dat obsah pameti do RAM a kvazi sa vypnut (mierne stanby napatie na doske ostava pre udrzanie obsahu pameti RAM)

po zapnuti by malo PC nabehnut do cca 10 sekund (bios start a hned system)

manual (str.36): 775Dual-vsta.pdf

za malo,

tiez ma to davnejsie zaujimalo (Suspend to RAM), len mam smolu, lebo moja TV karta sa nevie spravne zobudit z daneho S3 rezimu, takze to uz nepouzivam.

t.j., je mozne, ze aj Vas niektory kus HW nebude nadseny z takehoto zobudzania a nieco v sys nepojde tak ako po normalnom restarte.

cau.