Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kategorie (skupiny) software

Ahoj,
řeším problém, jak roztřídit UKRUTNĚ dlouhý seznam aplikací do nějakých smysluplných kategorií. Mám na to čas i lidi, ale nemám ty kategorie. Mám tím na mysli kategorie jako např.

- antivirus
- CAD
- bitmap picture editor
- vector picture editor

atd.

Zkrátka takové kategorie, kam bych mohl aplikace roztřídit podle jejich typického používání. Seznam kategorií by měl být "rozumně" detailní, ale ne zase tak, aby každá aplikace měla vlastní kategorii.
Nicméně zatím jsem ve stavu, kdy přes google nenacházím vůbec nic, co by mi pomohlo.

Nemáte nějaký tip? Pro šťouraly dodávám, že to není sbírka warezu, ale vše je legální.

Díky!

já předpokládám, že těch kategorií můžou existovat desítky, nerad bych něco opomenul...
asi si to budu muset sepsat sám, když nebude zbytí, ale nějaký ucelenější seznam na webu by bodnul.

CD z časopisu nejsou vyčerpávající.

Ale díky. :-)

Ono také záleží k čemu mají ty kategorie sloužit. Něco jiného to bude v práci pro nějakou skupinu zaměstnanců, tam nepotřebují kategorii "systém" (v systému se nemají co hrabat), ale hodily by se jim například "prohlížeče obrázků", "bitmapové editory", vektorové editory"...
A něco jiného to bude v seznamu CD v Excelu, kde by zase mohly být "hry" (a i ty rozdělené do podkategorií), "bezpečnost", "internet"...
Také se můžeš inspirovat třeba u Špidly
index.php