Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční bluetooth travelmate 5510

Zdravim lidicky, jsem amater a tak bych rad radu od Vas zkusenejsich, zakoupil jsem NTB acer 5510 ( prosim nekomentujte moji volbu, uz na tom nic stejne nezmenim) s puvodni instalaci linuxu. Navalil jsem tam XPcka a uz nejakej ten mesic NTB uspesne pouzivam.Ale mam maly problem, vlastnim take tlfon Sony Ericsson K750i a chtel bych ho propojit s NTB prez bluetooth. Jenze bluetooth mi ho nemuze najit, prestoze jsem instaloval ovladace, software, vse co je dostupne ze stranek vyrobce. Mohl by mi nekdo poradit?A prosim polopaticky, jsem fakt lama:)
Dekuji

Aby ty mechanické přepínače byly funkční, musí mít Acer nainstalovaného manažera těch blbinek. Firemní Acer je někde na cestách, tak lovím jen z paměti. Dál je třeba mít nainstalovaného manažera toho BT od Acera, Windowsí je na draka. Hledat zařízení dej tím Aceráckým managerem BT, jinak se nic nenajde. I tím Aceráckým manažerem je to práce dosti svízelná, mám pocit, že ten pacholek si pamatuje všechny - nebo aspoň hodně párovacích kódů a když se vloží již použitý, tak to nejde.

No to jsi na dobré cestě, ten manager čudlíků máš nainstalován. Teď ale musíš nejprce spustit průvodce BT od Acera, pak zapnout BT na telefonu a pak dát hledat okolní zařízení v tom průvodci (managerovi) BT od Acera. Jestli jsi to nainstaloval, najdeš to někde v nabídce Start. A pak zaříkávat bohy Acerů...

Acera mi přivezou až večer, pak ti to můžu napsat přesně, měl by tam být nějaký manažer BT či co, to když se spustí, tak se objeví cedule, kde dáš hledat okolní zařízení, ukáže všechno co v okolí načuchal a dáš párovat. Měl by to být nějaký Bluetooth Management, teď ti to z hlavy neřeknu. Mělo by to být (snad) součástí instalace bluetooth_5.0.1.1500.zip (Bluetooth Driver 5.0.1.1500), to tady koukám do driverů, co tam máme nainstalované.

//Edit: Tady je seznam driverů, co tam máme nainstalované:
80211bg_atheros_4.0.0.14001.zip : Foxconn Wireless 802.11bg Atheros 4.0.0.14001
80211bg_intel_10.1.0.11.zip : Intel Wireless 802.11abg 10.1.0.11
audio_5.10.0.5211.zip : Realtek Audio Driver 5.10.0.5211
bluetooth_5.0.1.1500.zip : Bluetooth Driver 5.0.1.1500
cardr_2.0.0.1.zip : TI CardReader Driver 2.0.0.1
chipset_intelinf_7.2.2.1006.zip : Intel Chipset INF 7.2.2.1006
edatas_2.00.3076.zip : Acer eDataSecurity Management 2.00.3076
empf_2.03.2015.zip : Acer emPowering Framework 2.03.2015
enet_2.00.2007.zip : Acer eNet Management 2.00.2007
eperfrm_2.00.2007.zip : Acer ePerformance Management 2.00.2007
epowermg_2.00.2016.zip : Acer ePowerManagement 2.00.2016
eprest_2.00.2008.zip : Acer ePresentation Management 2.00.2008
esetting_2.03.2015.zip : Acer eSettings Management 2.03.2015
lan_rtl8111b_5.638.1116.2005.zip: Realtek LAN RTL8111B Driver 5.638.1116.2005
launmgr_1.1.0.0.zip : Launch Manager 1.1.0.0
modem_2.1.60.zip : Foxconn Modem Driver 2.1.60
touchpad_synapatics_8.2.9.zip : Synaptics TouchPad Driver 8.2.9
vga_nvidia_83.60.zip : NVIDIA VGA Driver 83.60
webcam_logitech_9.4.0.1120.zip : Logitech WebCam Driver 9.4.0.1120

Poznámka: Drivery k VGA, WiFi a WebCam můžou být i trochu jiné, tato zařízení mají více variant

Tak jak jsem slíbil. Já mám TM 5610, předpokládám, že už tebe to bude obdobné.

Po správné instalaci instalace bluetooth_5.0.1.1500.zip (Bluetooth Driver 5.0.1.1500) jak jsem uvedel výše, bys měl mít v Tento počítač ikonu My Bluetooth places. Po dvojkliku by měla být vidět spárovaná zařízení. Nejsou-li tam žádná, je nutno spárování nejprve udělat. V tomto My Bluetooth places vyber v nabídce Bluetooth-->Bluetooth setup wizard. To spustí kouzelníka na párování zařízení, měl by být celkem jasný. Na telefonu musí být nastavena viditelnost zařízení všem. Každé spolupracující zařízení musí být dle specifikací BT spárováno, aby se zamezilo tomu, že ti někdo bude telefonovat z tvého mobilu někde na ulici přes svoje handsfree.

tak to funguje, prenos souboru a vse...Jenze chtel jsem rozjet vzdálené ovládání prez BT a muj tlf. (K750i)
s pc se spojim, bt ikonka zezelena, a na tlf se mi ukaze menu dalkoveho ovladani, bohuzel vzdy kdyz zmacknu jakekoli tlacitko, tak se napise hlaska:probiha pripojeni vzdaleneho zarizeni a pc prikaz vyslany z tlfonu nevykona:(
Pokud nekdo vi co s tim,tak pls poradte