Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenáročné PC

Zdravím,
potřeboval bych prosím poradit se sestavením počítače. Chtěl bych sestavu pro domácí použití(primární uživatelé moji rodiče:), hlavně internet a kancelářské aplikace, poslech hudby, maximálně občas filmy. Žádné náročné hry ani 3D grafické programy. A zároveň aby byla sestava co nejlevnější. Na Czechcomputers sem podle svých chybých znalostí zkusil nakonfigurovat tuto sestavu:
Intel Pentium Dual-Core E2160 1,8GHz 1MB 800MHz 775pin BOX
MB: Gigabyte GA-P31-DS3L - Intel P31
RAM: Kingston DIMM 1024MB DDR II 800MHz KVR800D2N5K2/1G
HDD: Samsung SpinPoint S HD161HJ - 160GB SATA II
Mech.: Samsung SH-S203B OEM
EuroCase ML5470 DarkBlue - Middletower 400W
Microsoft Windows Vista Home Basic CZ OEM (nebo raději XP???)

Prosím poraďte, jaký je Váš názor? Levnějším variantám se nebráním:)
Díky moc a přeji hezký den.

Já se v té záplavě všech možných komponent opravdu neorientuju. Pokusím se nastínít situaci trochu líp. Doma je počítač využívaný na internet a kanc. aplikace. Není to stroj, který by běžel 24 hodin denně, řekněme že se zapíná večer na pár hodin(spotřeba není tak důležitá). A je to už pořádný stařeček, jede teda teď už spíš nejede, na Win98. Čili hledám co nejlevnější stroj s OS (bez monitoru), který by mě(resp. spíš rodičům) spolehlivě sloužil několik dalších let. Dufám, že teď je ta situace už jasnější.
A ohledně těch aukcí - mrkni na to, podobné sestavy se prodávají kolem 6000. Ale díky moc za rady;-)

A co tohle:?
HDD: Hitachi Deskstar 7K160 HDS721680PLA380 - 80GB SATA II 798,-
RAM: Kingston DIMM 1024MB DDR II 800MHz KVR800D2N6K2/1G 513,-
CPU: AMD Athlon 64 LE-1620 (socket AM2) BOX ADH1620DHBOX 964,-
MB: Asus M2A-VM HDMI - AMD 690G 1 464,-
Mech.: Asus DRW-1814BLT černá 729,-
Zdroj: Fortron ATX-300PNR 300W 574,-
Skrin: CoolerMaster Elite 333 RC-333-KKN1-GP 897,-
OS: Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEM 1773

celkem 7712 Kč s DPH

Kup jim něco takového, máš to i se zárukou, s OS a bez práce
http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/18577-hp-pavilio n-a1529it.html
Procesor Intel Pentium 4 524 3.06 GHz
Operační paměť 512 MB DDR2
Pevný disk 160 GB 7200rpm SATA
Optické mechaniky DVD-RW Double Layer LightScribe - vypalování obrázků pomocí Laseru
Grafická karta ATI Radeon X200 256 MB
Síťové karty 10/100 mBit
Zvuková karta Intel High Definition Audio
Porty - přední strana Čtečka karet 9in1, 3x audio, firewire, 3x USB
Porty - zadní strana 2x PS2, DVI, S-video, Firewire, 4x USB, LAN, Digital audio
Operační systém Windows XP Home

A dají se sehnat i levnější.

Já na to ale opravdu nekoukal a je mi to skutečně jedno. P4 má zase určitě jiné přednosti, které možná zavrhuješ - a je mi to opravdu fuk.
Podle mě by stačil počítač s jakýmkoli procesorem o taktu 1000 MHz a s 512 MB RAM. Něco takového se dá pořídit okolo 2000 v pohodě.
Sám jsem měl ještě před rokem Celeron 700 MHz s 192 MB RAM. Na tom Windows XP a všechno nahoře popisované mi tam 7 let chodilo dobře.
Do světa šel za 2600.

Deska má jen dva sloty, mám tam dva 256MB moduly. Bohužel jsem nesehnal 512MB moduly SD RAM (PC133)... Ale nevadí, dá se s tím v pohodě žít. Nemám systém zabordelený různými srač... které se natahují hned po startu, tudíž je 512MB RAM postačující. Grafika je taky archaická, GeForce 440 MX 64MB :-)

Ta sestava co sis navrhl není špatná. Postavil sem si něco podobného jako pc na internet /GA-G31-S2L, celeron D 420, 2*1gigo ram, disk/. Bylo to před vánoci, dneska bych tam dal nejlevnější dvoujádro E1200 /tehdy nebylo/ nebo ten tvůj navrhovaný E2160.
Samsunga bych si nebral, bral byl sata LG.

Eurocase nejsou zas tak hrozný aspoň v tom že ty plechy jsou relativně pevné.

XP Home je o něco levnější a myslím by zcela stačila.Když vistu tak buď home premium /má dvd přehrávač/ nebo busines /jde downgradovat na xp pro/.

Jinak ta tvoje navržená deska nemá integrovanou grafickou kartu takže budeš potřebovat ještě pcie grafiku. Lepší bude zvojit GA-G31-S2L a grafiku případně dokoupit.Tahle deska by ale měla potíže při připojení audia 5.1-jen tři vývody na zvuk.

Dneska jsem si konečně mohl v práci vyměnit starou desku socket a a sempron 2600 za G31 a E12008-) Rozdíl je poznat:-)

Cena toho E1200 je více než dobrá. Zajímá mě, jak si na tom výkonově stojí třeba vůči tomu, co mám já - P4 2,4GHz. Je to velmi výrazný rozdíl? Protože kdybych případně upgradoval, jestli by mi stačil právě jen ten celeron E1200 - cena je totiž neuvěřitelná vůči těm cenám, za který jsem nakupoval dřív.