Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenáročné PC

Zdravím,
potřeboval bych prosím poradit se sestavením počítače. Chtěl bych sestavu pro domácí použití(primární uživatelé moji rodiče:), hlavně internet a kancelářské aplikace, poslech hudby, maximálně občas filmy. Žádné náročné hry ani 3D grafické programy. A zároveň aby byla sestava co nejlevnější. Na Czechcomputers sem podle svých chybých znalostí zkusil nakonfigurovat tuto sestavu:
Intel Pentium Dual-Core E2160 1,8GHz 1MB 800MHz 775pin BOX
MB: Gigabyte GA-P31-DS3L - Intel P31
RAM: Kingston DIMM 1024MB DDR II 800MHz KVR800D2N5K2/1G
HDD: Samsung SpinPoint S HD161HJ - 160GB SATA II
Mech.: Samsung SH-S203B OEM
EuroCase ML5470 DarkBlue - Middletower 400W
Microsoft Windows Vista Home Basic CZ OEM (nebo raději XP???)

Prosím poraďte, jaký je Váš názor? Levnějším variantám se nebráním:)
Díky moc a přeji hezký den.

Kup jim něco takového, máš to i se zárukou, s OS a bez práce
http://hp.gigacomputer.cz/cs/zbozi/18577-hp-pavilio n-a1529it.html
Procesor Intel Pentium 4 524 3.06 GHz
Operační paměť 512 MB DDR2
Pevný disk 160 GB 7200rpm SATA
Optické mechaniky DVD-RW Double Layer LightScribe - vypalování obrázků pomocí Laseru
Grafická karta ATI Radeon X200 256 MB
Síťové karty 10/100 mBit
Zvuková karta Intel High Definition Audio
Porty - přední strana Čtečka karet 9in1, 3x audio, firewire, 3x USB
Porty - zadní strana 2x PS2, DVI, S-video, Firewire, 4x USB, LAN, Digital audio
Operační systém Windows XP Home

A dají se sehnat i levnější.

Já na to ale opravdu nekoukal a je mi to skutečně jedno. P4 má zase určitě jiné přednosti, které možná zavrhuješ - a je mi to opravdu fuk.
Podle mě by stačil počítač s jakýmkoli procesorem o taktu 1000 MHz a s 512 MB RAM. Něco takového se dá pořídit okolo 2000 v pohodě.
Sám jsem měl ještě před rokem Celeron 700 MHz s 192 MB RAM. Na tom Windows XP a všechno nahoře popisované mi tam 7 let chodilo dobře.
Do světa šel za 2600.

Deska má jen dva sloty, mám tam dva 256MB moduly. Bohužel jsem nesehnal 512MB moduly SD RAM (PC133)... Ale nevadí, dá se s tím v pohodě žít. Nemám systém zabordelený různými srač... které se natahují hned po startu, tudíž je 512MB RAM postačující. Grafika je taky archaická, GeForce 440 MX 64MB :-)