Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha Disku před formátováním

Dobrý den. Měl bych prosím dotaz. Kamarád má PC, kde má vytvořený pouze diskc C. Na tomto disku má absolutně vše. Nyní mě požádal, abych mu ho dal do kupy. Když jsem zjistil, že jeho PC nejde ani spustit, rozhodl jsem se pro formát a instalaci OS znovu. Bohužel má uloženo na disku asi 30GB huidby o kterou nechce přijít. Jelikož znám jen pár způsobů pro zálohu (vypálení na DVD, Zálohovní ve Win), tak by mě zajímalo, zdali je možné vytvořit zálohu v biosu či při formátování disku, tak aby nedšlo k odstranění této šložky? Ještě jsem přemýšlel, že bych nasdílel disk, ale když se ani pořádně nezapene a kousne se komp při startu jak to udělat že. Budu moc rád pokud mi někdo poradí pomůže, čí pošle podrobný návod :)
Měj te pěkný den s pozdravem Ondra

Zálohu v BIOSU ani při formátování vytvořit nejde. Teoreticky by bylo možné z bootovací diskety/CD spustit nějaký nástroj na particie (např. PQ Partition Magic) a pokud je na C: dostatek volného místa, část mu ubrat a vytvořit z toho D:. Na ten pak přesunout (opět z nabootovaného systému - třeba z live-CD Linuxu) tu muziku. Následně C: zformátovat a naistalovat OS.

Asi bude jednodušší a jistější:
Vytáhnout ten disk a připojit k jinému PC. Tam pozálohovat, co je potřeba.
Disk vrátit zpět, rozdělit na C. a D: a na C: nainstalovat systém.