Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyber z MYSQL v Linux SHELL

Dobry den.

Potreboval by som v linuxe v sh skripte v cykle vyberat zaznamy z databazy mysql.
V podstate potrebujem obdobu PHP

while($rw=mysql_fetch_array($rs))

Pokusal som sa to riesit takto:

mysql -e 'SELECT * FROM user' -u root -pheslo databaza

Na nete som nic podobne nenasiel :-( .... da sa to vobec?

Ide mi o to vybrat si z mysql udaje o uzivatelovi a potom dalej s nimi pracovat v sh skripte.

do promennych vystup radku muzes rozdelit i pomoci sed ( man sed, ale je to pomerne mocny nastroj, ale zaroven neni nejjednodussi na konfiguraci ) kde se to vlastne rozdeli do prommenych definovanim oddelovace textu. V tomhle bych doporucil syntaxi

mysql -e 'SELECT * FROM user' -u root -pheslo databaza -B

kde oddelovacem bude tabulator.
A nebo, pokud se neches trapit se sed, tak proste do promennych nasekat jednotlivymi selecty cely radek :-)

..
jmeno=mysql -e 'SELECT jmeno FROM user WHERE id LIKE "%neco"' -u root -pheslo databaza -B
prijmeni=mysql -e 'SELECT prijmeni FROM user WHERE id LIKE "%neco"' -u root -pheslo databaza -B
..

:-)