Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč Windowsy startují "různě"?

Titulek je poněkud divný, vysvětlím...

PC s WinXP Home SP2, pravidelně záplatováno. Nastaveno na automatické příhlášení (...control userpasswords2)
Po zapnutí PC proběhne POST, následuje výběr OS (dualboot s Vistama, prioritní je XP). Po odklepnutí XP či po uplynutí časového limitu pro výběr OS naskočí obrazovka s logem XP a housenkou, která se obvykle 3x projede. Potud je to pořád stejné.

Odlišné to bývá od okamžiku, kdy se objeví modrá obrazovka s "Načítání osobního nastavení". Někdy skoro jen problikne a ihned naskočí desktop (v něm se za šrotění HDD postupně načítají ikony, programy "u hodin",...). Jindy Načítání osobního nastavení trvá i před 10 vteřin. Systémový zvuk spouštění Windows se někdy ozve už během Načítání os. nast., jindy až v desktopu, klidně po 10 vteřinách, i později.

Ne, že by mi to až tak vadilo - spíše mě zajímá, proč tomu tak je. Kromě aktualizací antiviru a záplat Windowsů se mění aplikace málokdy (nic neinstaluju, jen obas proběhne aplikační update/upgrade). Pochopitelně se mění datové a multimediální soubory.

PC je v domácí síti (skrze barikaďácký router s DHCP serverem) s dalšími PC a IP telefonem (ten jede 24/7), k internetu je router připojen přes bridge a wifi. S počítače (o kterém píšu) vidím nasdílený disk jiného PC - nebude zakopaný pes tady? Ten druhý PC někdy zaplý je, jindy ne... nepamatují si třeba Windowsy, že při vypínání viděly cizí disky a následně při zapínání je nemůžou najít?

Záleží na tom, co si s PC předchozí zapnutí dělal. To u mě, když mám třeba havárii nějaké hry nebo BSOD až na 2.-3. restart, jinak se prostě seknou na ploše a "Final Destination". Taky záleží na odezvě routeru atd. atd. Je to zřejmě normální.
Po zmrvené instalaci Catalystů mi to naběhlo až na 15. :!: restart, už jsem si chystal instal. CD Windows

Prostě a jednoduše:

I [http://img120.imageshack.us/img120/2762/n9511nlu2.j pg] Windows :-D

"Načítání osobního nastavení" znamená, že se přihlašuje uživatel. To nemá se startem Windows společného vůbec nic, snad jen to, že XP mají prodloužené spouštění systémových služeb, takže při vyšším zatížení systému může přihlášení trvat déle.

Doba přihlašování pak souvisí s velikostí a stavem profilu a nastavením shellu (je li explorer zasrán pluginy, bude se spouštět déle, to samé platí je li hodně dotazů na síť), není to věc která by se dala nějak uživatelsky ovlivnit kromě omezení velikosti profilu a USER registru (nesouvisí se SYSTEM registrem).

edit: síť se inicializuje před přihlášením, ale některé součásti sítě se pouštějí až s uživatelem, jako třeba notifikace v trayi. Může to být ale čímkoliv. Některé výstrahy se zapisují do prohlížeče událostí.

Ad Bootvis)

Tak jsem to zkusil (a chvili jsem se dusil ;-)) a "srazilo" mi to boot z sesti (necelych) housenek na tri a pul. Cort vi (a jeho nohsled mrchosoft pravdepodobne taky), co to provadi (tipuju to na zkraceni delay hodnot nacitani driveru), ale vysledek je vskutku monstrozni. Tohle jsem necekal.

Sorry za exhumaci :-p.