Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nastavení cpu v biosu

zdravím, mám celeron 667 mhz, 512 mb ram. Přenastavil jsem "něco" v biosu (v nastavení cpu jsem změnil to "něco" z default na 100/33 mhz) a počítač jde zapnout ale nezapne se monitor. Myslím že je potřeba nějak restartovat bios ale nevim jak to udělat. Prosím poraďte!

tak jsem zkusil reset CMOS tak ze jsem vytahl tu malou baterku ze zakladni desky minutky jsem pockal a zase pocitac zapnul ale porad to same: pocitac se zapne ale monitor se nerozsviti. je mozne ze jsem spalil procesor?

když vytáhneš baterku, je cmoska furt napájená ze zdroje i v uspaném stavu. vypni vzadu vypínač nebo vytáhni přívod, pak vytáhni baterku a zkratni kontakty* (nebo najdi zkratovací jumper), všechno vrať.

*) už jsem tu četl reakci nějakého retardovanějšího, který vytáhl baterku ven, místo kontaktů v objímce si zkratoval baterku co držel v ruce, a divil se že se tím nevymazalo nastavení biosu v pc.