Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace ATA řadiče-pomoc prosím

Zdravím, koupil jsem si starší ale funkční ATA řadič na staré disky co mám ale instalace se nezdařila-při startu windows to háže "modrou smrt" fakt ale nevím co v ní je je to mžik ale v prohlížeči událostí je to zřejmě to co jsem dal nakonec. Má to hodně jumperů a nejsem si jist že je mám správně přikládám link kde je to popsané tak se pls jukněte a poraďte. A jinak ho mám v PCI 3 vadí to? V 1 mám SCSI řadič a ve 2 TV tuner. Díky všem.

21423.htm

Typ události: Chyba
Zdroj události: Service Control Manager
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 7000
Datum: 16.3.2008
Čas: 7:56:24
Uživatel: Není k dispozici
Počítač: PRIEST
Popis:
Služba Ovladač paralelního portu neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na events.asp.

Zkousel jsi to spustit jen se samostatnym radicem? (bez TV a SCSI)

Ja mam zkusenost s nefunkcnim radicem SATA, ktery se rezal s radicem desky. To bylo ale videt na urovni POSTu. Takze se problem (vzdy jeden z radicu) nedostal az do woken.

V kazdem pripade jsou nasledujici moznosti:
1) skatulata hejbejte se (zkousej ruzne pozice ruznych karet)
2) reinstall woken (predpokladam XP). Z vlastni zkusenosti mnohdy zalezi na poradi instalace ovladacu.

pokud už k ničemu nepoužíváš paralelní port, tak ho rovnou ve správci zařízení zakaž (třeba se hádají nějaké i/o adresy)
u toho odkazu máš v tabulce šipkami naznačené default polohy jumperů.
tvoje deska má nejspíš ještě jeden ide port - zakaž ho v biosu.
měl bys mít ve windows volné irq14 a 15.
pak odeber ve win stávající ide zařízení, po restartu zaraz kartu do slotu a zkus to rozjet. možná budou win chtít ovladače.

edit: aha, ještě tv, a scsi - tak to si vyhraješ.