Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s USB

Mám starší PC (Cel. 1100 MHz, 256MB RAM (je tam jeste jedna 128, ale ta se nevim proc nehlasi???), graf.: GeForce FX 5500 128 MB RAM, ....) Jako PCI kartu tam mam USB rozbocovac a ten ma chipset VIA, ale konkretne nevim. OS WIN XP PRof. KDyz pripojim U3 Flash disk, tak se zacne cele pc tak divne kousat. Uz jen rozbaleni traye pomoci te sipky je trhane a o ostatnich vecech nemluve. Vytahnu flash disk a vse bezi OK. Na jinem PC bezi flash disk opet bez jakehokoli problemu. Kdyz pripojim flash disk do USB, ktere je vyvedeno z desky, pise to, ze by mohlo USB zarizeni pracovat rychleji, ale system se uz tak nekouse.... Prosim, nevite nekdo, kde by mohl byt proble? Diky moc :)

jak píšeš: usb karta s chipsetem via. pokud je fouknutá do boardu s chipsetem intel, je to na 90% příčina nekompatibility. v tom případě vyhodit a nahradit rozšiřující kartou s broukem "nec".

ty paměti - zrovna odpoledne jsem to potkal: starší chipset (i440, i810) nedokázal spolupracovat s novější jednostrannou ramkou, nerozumí jejímu uspořádání a vidí jen polovinu kapacity.
ověříš to třeba everestem, aidou, siw, cpu-z: jsou vidět oba moduly, z spd se vyčte jejich správná konfigurace, ale bios (chipset) a tím pádem windows vidí z 256mb jen 128mb, plus tvojí druhou 128mb ram.
řešením je v bazaru sehnat oboustranný 256mb modul (nesehnatelné) nebo se ptát někoho kdo šrotuje staré pc.
nebo zásadně upgradovat, a tím se vyřeší i problém s usb.

1. 256MB RAM je na WinXP malo.
2. Co znamena, ze sa vam ta 128MB RAM nehlasi? Na mna tiez ziaden komponent z PC nekrici. Zobrazuje sa vam len 256MB RAM? Tak je ta 128ka bud zle zastrcena alebo poskodena a vytiahnite ju.
3. "Kdyz pripojim U3 Flash disk, tak se zacne cele pc tak divne kousat." Viz bod 1.
4. "Kdyz pripojim flash disk do USB, ktere je vyvedeno z desky, pise to, ze by mohlo USB zarizeni pracovat rychleji..." Zrejme je to USB port 1.1, preto vam to pise.

Rada: Kupte si 1GB RAM, vzhladom na smiesne ceny RAMiek to nie je velka ivesticia. V bazare zohnate za par supov 2x 512 DualChannel. System pobezi hladko a mozno sa vam strati aj tento problem.

Kupte si 1GB RAM, vzhladom na smiesne ceny RAMiek to nie je velka ivesticia. V bazare zohnate za par supov 2x 512 DualChannel

Psal že má Celera 1100 MHz, ten mu neveme DDR a tuplem ne dual channel. Hádám že má chipset i810 nebo i815 a ten končí na 512 MB. Spíš ať si sežene v bazaru nebo od kamaráda nějakou starší 256 MB SDRAM (PC133) za pár šupů.

Jee, koukam, ze se diskuse trochu rozrostla :)
Ihned upresnim detaily. Jedna se o desku QDI Advance 9, tzn. Chipset Via apollo pro 133.
Ramky tam jsou logicky SDRAM. Jsou tam 3 moduly po 128 MB a hlasi se jen dva, presto ale Everest ten treti uspesne rozpozna.

V bazaru 256MB modul jen tak nesežene, protože v době, kdy s SDRAM hojně používaly, byl modul 256MB vcelku velký a drahý, 512MB modul už byl rarita. Takže 256ky se někdo jen tak zbavovat nebude, naopak 128MB kousků je všude deset (_*_). Sám bych pro synovce chtěl sehnat nějakej 256kovej kousek, ale nikdo nemá a dávat za něj hříšný prachy nebudu.

do tučňáků nevidím, ale pc s tak otřesným chipsetem bych downgradoval na něco staršího. s win2000 si moc nepomůžeš (ale ještě jsou to windows). zoufalým řešením je win-me, ty na tom pojedou velmi svižně, ale s omezením fat32 a prakticky nulovým zabezpečením, problémy s usb stejně zůstanou.
pokud nechceš veškerá střeva z pc vyhodit, zkus se radši podívat v bazaru po boardu s chipsetem i815, bylo by to za nejmíň peněz. cpu a všechny ram v něm uživíš, včetně funkčního usb, i dosavadních ide disků.

nedetekce ram: moduly můžeš zkusit mezi sebou přeházet. nejsou náhodou některé 8-chipové a jeden 4-chipový?

Práce s USB zatěžuje procesor. USB2 zřejmě více než USB1, protože dovoluje vyšší rychlosti. Asi to PC nějak nestíhá, nejspíše díky malé RAM (jaké parametry má PC,kde to funguje?). Buď zkuste RAM rozšířit nebo zkuste povypínat různé rezidentní programy vpravo dole(antivir atd.) a uvidíte.