Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s USB

Mám starší PC (Cel. 1100 MHz, 256MB RAM (je tam jeste jedna 128, ale ta se nevim proc nehlasi???), graf.: GeForce FX 5500 128 MB RAM, ....) Jako PCI kartu tam mam USB rozbocovac a ten ma chipset VIA, ale konkretne nevim. OS WIN XP PRof. KDyz pripojim U3 Flash disk, tak se zacne cele pc tak divne kousat. Uz jen rozbaleni traye pomoci te sipky je trhane a o ostatnich vecech nemluve. Vytahnu flash disk a vse bezi OK. Na jinem PC bezi flash disk opet bez jakehokoli problemu. Kdyz pripojim flash disk do USB, ktere je vyvedeno z desky, pise to, ze by mohlo USB zarizeni pracovat rychleji, ale system se uz tak nekouse.... Prosim, nevite nekdo, kde by mohl byt proble? Diky moc :)

1. 256MB RAM je na WinXP malo.
2. Co znamena, ze sa vam ta 128MB RAM nehlasi? Na mna tiez ziaden komponent z PC nekrici. Zobrazuje sa vam len 256MB RAM? Tak je ta 128ka bud zle zastrcena alebo poskodena a vytiahnite ju.
3. "Kdyz pripojim U3 Flash disk, tak se zacne cele pc tak divne kousat." Viz bod 1.
4. "Kdyz pripojim flash disk do USB, ktere je vyvedeno z desky, pise to, ze by mohlo USB zarizeni pracovat rychleji..." Zrejme je to USB port 1.1, preto vam to pise.

Rada: Kupte si 1GB RAM, vzhladom na smiesne ceny RAMiek to nie je velka ivesticia. V bazare zohnate za par supov 2x 512 DualChannel. System pobezi hladko a mozno sa vam strati aj tento problem.

do tučňáků nevidím, ale pc s tak otřesným chipsetem bych downgradoval na něco staršího. s win2000 si moc nepomůžeš (ale ještě jsou to windows). zoufalým řešením je win-me, ty na tom pojedou velmi svižně, ale s omezením fat32 a prakticky nulovým zabezpečením, problémy s usb stejně zůstanou.
pokud nechceš veškerá střeva z pc vyhodit, zkus se radši podívat v bazaru po boardu s chipsetem i815, bylo by to za nejmíň peněz. cpu a všechny ram v něm uživíš, včetně funkčního usb, i dosavadních ide disků.

nedetekce ram: moduly můžeš zkusit mezi sebou přeházet. nejsou náhodou některé 8-chipové a jeden 4-chipový?