Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kupa notebooku - IBM/Lenovo R61 [horuci kandidat]

Pekne sviatkove rano prajem,

pred casom som uvazoval o kupe ntb (tu a tu). Odvtedy uplynul isty cas a kupa sa stala aktualnou. Mierne sa mi zvysili financne moznosti a naroky:

» Aky HW pozadujem:
CPU: Intel Core2Duo @ 2,0GHz (aj slabsi C2D je mozny),
RAM: minimum 2GB (najlepsie v jednom module),
HDD: 80GB (viac nepotrebujem),
LCD: matny (leskly neberiem!) dolezita je dilema 14,1" vs. 15,4",
GPU: integrovane riesenie (postaci Intel GMA X3100, ziadnu dedikovanu zravu GK nechcem),
prislusenstvo: WiFi (podmienka), LAN (samozrejmost), BlueTooth (vyhoda), citacka kariet (vyhoda), min. 3xUSB, FingerPrint Reader (vyhodou).

» Co pozadujem:
1. male rozmery, prenosnost (vaha do 2,5-2,8kg),
2. vydrz (rad by som kupil vacsiu bateriu, 7-9 clankovu),
3. vykonny HW, primerany k cene,
4. trvacny notebook aj do nepohody, na caste prenasanie, medzi prednaskami,
5. ntb bude pouzivany na klasicke kancelarske prace, obcas film, nic extra HW narocneho, co by moderne ntb nezvladali.

» Navrh:
Ako velmi slusny sa mi javi ntb z dielne IBM/Lenovo R61 model 7732-4SG (TP R61 T7250-2.0/14.1/2x1G/160/X3100/DVD±RW//BT/VB), ponukaju mi ho za 34.000,-Sk s DPH, videl som ho vsak aj za 30.000,-Sk s DPH

» Otazky:
1. Mam kupit 14,1" alebo 15,4"? Ma niekto osobne skusenosti s R61 14,1"? Ma rozlisenie 1280x800?
2. O akom Dell by som mal pouvazovat (ak vobec) v tejto cene (do 35.000,-Sk s DPH)? Najma kvoli NBD zaruke a vsade vychvalovanemu servisu. (Som zufale sklamany nad vyhotovenim Dell stranky.)
3. Aku najvacsiu bateriu viem dat do svojho drobecka 14,1"? Lenovo tusim udava 7-clankovu ako najvacsiu do 14,1" a vydrz 5,7hodin. Keby som kupil vacsi 15,4" ako by som bol na tom s bateriou?
4. O inych znackach ako Lenovo TP/Dell som neuvazoval, ide mi najma o kvalitne spracovanie ntb, spolahlivy servis a dlhodobe harmonicke spoluzitie. :))

Za kazdy jeden prispevok (najma vzhladom na sviatky) vopred dakujem. :beer:

2laak

ps: ohladne rozliseni a velkosti display-ov zvedavo cakam na nazor Pavla. Teda ak si najde cas. :-)

ČASŤ #03

Este by som rad pochvalil (ne)hlucnost ntb. Pri kancelarskej praci ho nielenze nepocujem, ale ani pri prilozeni ruky k vetracim otvorom necitit ziadne prudenie zvuku. Ma velmi inteligentne riadenie chladenia, co som ocenil najma v noci. Tu si vedie ntb skutocne na jednicku.

Su veci, ktore mu mozem vytknut, avsak vsetky tieto drobne nedostatky som si uz precital od uzivatelov tu: http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t= 3821 (v sucasnosti ma ten thread 35 stran, uzivatelsky uz boli vychytane snad vsetky chybycky, nech sa uz len pojde do toho threadu ten Cinan ci Japonec poucit :-p)

Co dodat na zaver: S Lenovo R61 14,1" som spokojny a pevne verim, ze buducnost potvrdi vyhodnost tejto kupi. Kto ma rad business look, spolahlivost preverenej znacky, urcite si ThinkPady obluby. Kto chce ntb na hranie ci machrovanie pred spoluziakmi s vyblyskanym display-om, ruky prec.

Takisto davam do pozornosti, ze som vyriesil aj dalsi suvisiaci thread: Kupu batohu na ntb s 14,1" displayom.

ps: Dostal som sem na poradnu postu od jedneho moderatora, chcel som mu na nu odpovedat a pise mi to: Príjemca neprijíma správy.. Je to mozne? Snad sa sem dotycny pride pozriet. :-)

Nevím zda jsi s tím displejem 14,1 udělal dobře, měl jsem tento rozměr s tímto rozlišením u bývalého nb a jsem docela rád že jsem se jej zbavil, teď jsem koupil R61 15,4 a je to naprostá bomba v rozlišení 1680 na 1050 je obraz naprosto špicový, už bych do menší obrazovky nešel a jeho váha když se nosí v batohu je optimální. Tohle tvé dilema s rozměrem displeje jsem řešil taky a jsem rád že jem koupil 15,4 je to opravdu rozdíl.

Neviem, neviem. 1680x1050 sa mi zda az moc na takeho mrnoucha. Sam som nevidel, ale na mojom 19" LCD mam tiez rozlisenie "len" 1280x1024 a necitim, ze by som potreboval viac. Oftalmologa mam polrocne tak ci tak. Som rad, kym mi bude jeho darcek skor stylovym doplnkom ako dovodom zacat fajcit. :-D

Ano četl, a protože nb nemám jen na práci ale tahám jej naprosto všude včetne dovolené a různých akcí, tak nejsilnější argument byl co nejvetší uhlopříčka obrazovky a že R61 nabízí i největší rozlišení z typů ze kterých jsem vybíral a jelikož na akcích u nb sedává neupřesněná množina dětí a kouká na filmy tak to byl u mne ten největší argument.