Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem střižna

Máte někdo zkušenost se střihovou kartou Pinnacle Studio MovieBoard PCI? Bude mi případně fungovat ve Win 2000 a s programem Adobe Premiere 6? (Procesor Dual Core, RAM 2GB)

Mě by spíš zajímalo,k čemu potřebuješ tuto kartu,když chceš střihat v Premieře.Podle mě tady zaplatíš spíš za Pinacle a kartu nepotřebuješ.Na PC máš jistě FireWire port,kterým dostaneš video do počítače ve formátu DV.avi,které následně sestříháš v Premieře,která je daleko lepší,než Pinacle.
Pokud máš ale analogovou kameru,tak ti potom tato karta poslouží pouze na natažení videa do PC ve formátu mpeg2,jelikož nemá A/D převodník(pak by byla cena cca 7.000 Kč).A potom ti je Premiera na střih už k ničemu.

Mluvím o kartě Pinnacle (ne o programu Pinnacle)a potřebuji zpracovávat různé druhy analogového videa a capturovat jej ze stolního videorekordéru S-VHS, který žádný FireWire nemá. A ukládat a zpracovat to potřebuji opět v klasickém .avi, pro což je Adobe Premiere6 naprosto bezkonkurenční program. Neuznávám žádná "šidítka" jako jsou formáty jako je mpeg,mp3,WMW a podobně.Zatím jsem ale za přijatelnou cenu objevil pouze uvedenou kartu Pinnacle, takže jsem chtěl pouze vědět jestli pracuje i s Premierou.

Už jsem tu psal, že mi jde o cenově přijatelnou kartu, to znamená max.4000 Kč. A Canopus atd. jsou karty drahé. Proto mě zajímalo, jestli s Pinnacle kartou nemá někdo zkušenost, protože dnešní prodavači ani nevědí co to videokarta vlastně je a pořád melou svoji písničku o grafických kartách.

Od Pinnacle jsem měl tři různé karty a usb-boxy na grabování analogového videa a všechny byly katastrofální. Kvalita neuvěřitelně špatná, kompatibilita s jiným softwarem než dodávaným od Pinnacle velmi problematická.
Ale tu konkrétní kartu, na kterou se ptáš, jsem neměl.. tak třeba bude lepší. Ovšem já si od Pinnacle už nic kupovat nebudu.