Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem signal upc kablovka BA

aky je signal v kablovke UPC DVB-T alebo dvb-c? mal by byt C, logicky, ale v diskusii niekde daaaaavno som vzhliadol, ze sa este to rozhoduje . . .
A aky je technicky rozdiel medzo T a C ? frekvencie , alebo kodovanie a pod. dalo by sa teoreticky na USB tv kartu dvb-t chytat aj C? blbe otazky, co? no ale co, nepomozem si. Dik

v klasickej káblovke/ak myslíš toto/ od upc je dvb-t signál,je to to isté,čo vysiela experimentálné digitálne vysielanie napr. z technopolu v petržalke a dá sa to pozerať a naladiť na akejkolvek digitálnej alebo hybridnej pci/usb/pcie tv karte. čistokrvný dvb-c signál je digitálny signál šírený prostredníctvom káblových rozvodov a je obvykle kodovaný,jediný rozdiel oproti dvb-t je jeho šírenie k príjemcom pomocou káblu,nie vzduchom a obvykle treba na dekodovanie mať zakúpený/nainštalovaný nejaký dekoder,ako napr. na hbo ap.,alebo priamo kompletné zariadenie na príjem-nejaký settop-box od poskytovatela,bežné tv karty bez dplnkov ako čítačka CI kariet a spol. vedia zachytávať iba volne šírené,nekodované vysielanie a je jedno,či to ide cez kábel alebo zo vzduchu.k niektorým tv kartám sa dá CI dokúpiť,majú na tento doplnok pripravený prípojovací konektor priamo na karte,alebo sa dá dokúpiť prídavná karta s CI priamo kompaktibilná s danou tv kartou,niektoré externé tv karty/settop-boxy majú už CI priamo integrované v zariadení