BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
tu je to pekne vysvetlene - http://www.linuxtv.org/mailinglists/linux-dvb/2003/ 08-2003/msg00169.html
v klasickej káblovke/ak myslíš toto/ od upc je dvb-t signál,je to to isté,čo vysiela experimentálné digitálne vysielanie napr. z technopolu v petržalke a dá sa to pozerať a naladiť na akejkolvek digitálnej alebo hybridnej pci/usb/pcie tv karte. čistokrvný dvb-c signál je digitálny signál šírený prostredníctvom káblových rozvodov a je obvykle kodovaný,jediný rozdiel oproti dvb-t je jeho šírenie k príjemcom pomocou káblu,nie vzduchom a obvykle treba na dekodovanie mať zakúpený/nainštalovaný nejaký dekoder,ako napr. na hbo ap.,alebo priamo kompletné zariadenie na príjem-nejaký settop-box od poskytovatela,bežné tv karty bez dplnkov ako čítačka CI kariet a spol. vedia zachytávať iba volne šírené,nekodované vysielanie a je jedno,či to ide cez kábel alebo zo vzduchu.k niektorým tv kartám sa dá CI dokúpiť,majú na tento doplnok pripravený prípojovací konektor priamo na karte,alebo sa dá dokúpiť prídavná karta s CI priamo kompaktibilná s danou tv kartou,niektoré externé tv karty/settop-boxy majú už CI priamo integrované v zariadení