Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zrušení výběru dvou OS při startu Windows

Zdravím ponocující, prosím o radu:
Po nedokončené instalaci WinXP se při startu Windows zobrazuje nabídka dvou operačních systémů - stávajících win 98 (ne SE !) a neuskutečněné instalace Win XP. Po výběru OS Win 98 naběhnou, ale neumím v nich odstranit tu dvojí nabídku při startu. Poradíte mi příkaz, jaký zadat přes start-spustit? V devadesát osmičkách si neporadím.
Jde o zasloužilé P III

ten výpis z "bootmanageru" co se ti zobrazuje, pochází z xp. w98 ho neumí nijak odstranit - teda kromě jediné možnosti: nastartovat z instalační/záchranné diskety od win98, a dát příkaz: fdisk /mbr
opraví se ti master boot sektor, a nebude se volat bootmanager co zbyl po xp.

vlastně je ještě jedna ohleduplnější možnost, že ten výběr po startu prostě nebude vidět.
nasatrtuješ win98, spustíš správce souborů, najdeš skrytý read-only soubor c:\boot.ini, zrušíš mu ve vlastnostech ochranu proti zápisu.

pak mu nějakým editorem/notepadem opravíš tvar zhruba na:

[boot loader]
timeout=0
default=C:\

[operating systems]
C:\="Windows 98"
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS = "Windows XP " ...

podle toho kdy instalačka xp spadla a kam jsi je instalovala, jejich řádek bude vypadat různě. tebe zajímá sekce kolem default.

nebo si počti: showthread.php