Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Málem ulomená dvířka od CD/DVD mechaniky

Zdravim. Když jsem vstával a odcházel od počítače, zapoměl jsem, že jsem nechal vysunutá dvířka od CD/DVD mechaniky a tělem jsem o ně zavadil, div jsem je neulomil. Dost mě to polekalo, ale naštěstí se dvířka neulomily a otvírat i zavírat jdou tak jak jít mají. Jen mě dost zneklidňuje ten zvuk, který u toho za-vysouvání vydávají. Nevim, jak bych ho měl popsat, ale zdá se, že se uvnitř přeci jen něco pochroumalo. Pravděpodobně ten, pro mě zneklidňující zvuk, vydávají ony krapet pochroumané, či pokřivené plastové díly uvnitř jednotky, jak o sebe drhnou, či třou.
Můžete mi někdo prosím poradit, co bych mohl zkusit udělat, co zkontrolovat, či na co si dát pozor (kromě opatrnosti příště)?
Díky za jakýkoli nápad.

No nevim, možná. V tom případě by se ale ty dvířka otvírat a zavírat nedaly, ne?
On se ten zvuk liší od toho původního vlastně jen docela trošku. Kdyby to bylo uvnitř, jak píšeš, přeskočený o 1-2 zoubky, tak by ty dvířka, podle mě, nešly otvírat ani zavírat vůbec, anebo by ten zvuk byl úplně jinej, ne? (žádný praskání, či přeskakování zoubků slyšet není)
V každym případě ale dík za snahu mi poradit.

Já to jednou málem ukopl když jsem seděl u pc nalitej:-p*. jenže to bylo v době kdy mechaniky ještě stály víc jak dvoudenní útrata v hospodě. Pak to nešlo zavřít protože se jedna strana trochu posunula a zuby na jedné straně přeskočili.Ty to máš asi taky trošku nakřivo když to skřípe.Vytáhnout z pc a opatrně rozebrat.Já se do toho tehdy pustil ještě nalitej:-)

* Kontrolní otázka : Jaké z toho plyne ponaučení ? Kdo si myslel nechlastat nebo nechodit nalitej k PC si myslel špatně. Správně je sehnat v bazaru štěrbinovou (bez šuplíku) mechaniku DVDROM Pioneer nebo používat daemoon tools.

Blbě, páč když si seženeš štěrbinovou mechaniku, tak při vstávání od kompu neukopneš dvířka alébrž přelomíš cédéčko (což je horší - kdo má ten bordel pak uklízet) :-D

O ty dvířka jsem zavadil (a málem je ulomil) asi před 3/4 hoďkou. Zkusim tedy pár dní počkat, jestli se ten zvuk bude nějak vyvíjet. Mechaniku zkusím vymontovat a prohlídnout až teprve v případě, že by se situace nějakým způsobem zhoršila (nebo se sama od sebe nezlepšila)
Všem vám díky za odpovědi.
Teď mě ještě napadlo: Kolik taková CD/DVD jednotka vlastně stojí?
(Ta moje má označení: _NEC DVD_RW ND-3570A )

Raději bych ji nepoužíval,může tam být odštěpek plastu a ten udělá své až se roztočí CD,zozštípe se to vše a ještě může odejít cenné CD.Rozebrat prohlédnout a snažit se vysypat případně ulomený kousek dílu.Je to otázka čtvr hodiny.