Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba instalatoru ve Viste 64b

Ahoj,
potrebuju poradit jak opravit a nebo preinstalovat instalator ve Viste 64b. Pri instalaci programu to hazelo error1719. Hledal jsem vcera po netu a resil to cely odpoledne az do vecera a na nic jsem neprisel. Vse i rady na MS webu se tykaji max XP a na 64b jsem nenasel vubec nic krom neceho na MS, co stejne nefungovalo a zbavilo me to dokonce instalacni sluzby uplne, po prepsani registru dle jejich navodu, ktery je pravdepodobne pro XP. Pak jsem hledal instalator 3.1 v2 nebo jak se to jmenuje a ten pri instalaci hlasi ze neni mozne ho pro nedostatek mista a nebo tak nejak nainstalovat. Pritom mam nekolik GB mista na disku C. Tak jsem nasel, ze Vista ma udelanou betu instalatoru 4.5 a nainstaloval jsem ho pro 64b system. Po teto instalaci to sice uz pri instalci jakehokoli programu nehlasi error 1719, ale hlasi to tohle [chybawv1.jpg]

1.Nevite nekdo co s tim a nebo jak to zprovoznit?
2. Nebo jak preinstalovat Vistu, aby to neznicilo data na C? Zkousel jsem to a pri instalaci z Win to hlasi, ze nejde system nainstalovat diky malemu mistu na C a ze potrebuje 15gb volneho mista a formatovat HDD nechci, protoze prijdu o nainstalovane programy a to delat nechci, protoze prace s instalacema je zase na celej den. CHtel jsem ji preinstalovat jako sly XP, kde to hodilo moznost repair instalace. Vista tohle nema a ma tam na vyber z repairu, ale pouze z jejich backupu-ten nemam a nebo z bodu obnoveni-ten taky nemam, protoze mam zalohu celyho hdd Acronisem, bohuzel ale s vadnym instalatorem. Instalator prestal pracovat pravdepodobne po instalaci Virtualboxu ktery jsem zkousel. Dalsi moznost je nechat bootovat Vistu z CD a tam je moznost te repair instalace, ale moznosti jsou pouze ty, ktere jsem popisoval vys a ja nevim, kdyz bych pustil instalaci dal, jestli by se prepsaly i programy atd. a to jak jsem psal nechci.
3. Jake sluzby musi byt spustene, aby instalator fungoval? Hral jsem si mimo jine taky se sluzbama a tak by mohl byt zakopanej pes jeste tam, ale myslim ze tam to nebude. Windows Installer jsem dal na automat a pro jistotu i ten Windows modules installer taky na automat, ale nic to nevyresilo a v zavislostech tech sluzeb jsem nenasel nic, co by jeste melo byt spustene.

Pokud nekdo vite, tak dik za rady.

To jsem nezkousel a nenasel jsem to na MS. Zkousel jsem toto cs toto http://www.planetamd64.com/index.php?showtopic=1602 1 a toto http://www.dasblonde.net/2007/07/08/Error1719OnVist a.aspx a to vypada, ze je to, co jsi poslal, ale jen z jineho webu a nefungovalo to. Dokonce mne to uplne instalator odstrelilo, ze to hlasilo, za zadny v systemu neni a po registraci nic. Mozna ale delam neco blbe, jenze nevim co. POdivam se poradne na ten tvuj odkaz.

en-us
Spíš použij anglický text - je novější

Poznámka: Pro 64bitové operační systémy je také nutné znovu registrovat 64bitovou Instalační službu MSI. Chcete-li znovu registrovat 64bitovou Instalační službu MSI, klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Spustit a po zadání textu na následujícím řádku klepněte na tlačítkoOK:

Jednotka:\Windows\Syswow64\Msiexec /regserver

Normálně start/spustit
-----
Zkus prvně tu registraci z cs
Zjisti si kde je Msiexec.exe a zkontroluj umístění v registru

Ověřte umístění souboru Msiexec.exe v registru systému Windows. Postupujte takto: a. Klepněte na tlačítko Start a potom na příkaz Spustit.
b. Do pole Otevřít zadejte příkaz regedit a potom klepněte na tlačítko OK.
c. Vyhledejte následující klíč registru a klepněte na něj:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\S ervices\MSIServer
d. V pravém podokně poklepejte na položku ImagePath.

Tam by měla být cesta k němu.Pokud souhlasí je to OK.

Registrace

Spusťte počítač v nouzovém režimu a zaregistrujte soubor Msiexec.exe.

Start/spustit

msiexec /regserver
%windir%\Syswow64\Msiexec /regserver

A restartni normálka.

Tohle jsem zkousel uz vcera a nic, ale jako umisteni v registru v tom klici Imagepath jsem napsal c:\windows\system32\msiexec je to dobre a nebo tam mam napsat to s tema %? Umisteni msiexec.exe je ted v system32 a v syswow64 a v registru v tom klici mam ted toto

%systemroot%\system32\msiexec /V

a vcera jsem tam daval to c:\windows... a asi se to prepsalo tou instalaci noveho instalatoru. Co mam teda udelat ted?

No ja vubec nevim co je absolutni a co relativni:-D]:)

Tak ted jsem udelal to, co pises vys v nouzaku, delal jsem to uz vcera a nic. Oproti vcerejsku je jedna zmena po napsani tohoto

%windir%\Syswow64\Msiexec /regserver

se objevi opet toto http://pc.poradna.net/question/view/213493-chyba-in stalatoru-ve-viste-64b#re-213504 a i kdyz jsem to %windir% nahradil c:\windows....., tak to hodilo to stejne. PO napsani tohoto msiexec /regserver, to nehodilo zadnou chybu. Ja mam windows nainstalovany na Cecku, takze do registru mam napsat c:\windows\system32\msiexec.exe /V ? A co s tim msiexec.exe, co je v syswow64? ja ted musim na pul hodky od PC.

Tak v registrech uz to mam. Zkousel jsem to registrovat a stejne to nejde a porad dokola to po napsani toho textu hlasi tu chybu, o ktere jsem psal o neco vys.. POkud to teda registruju dobre. Dllcache v tom adresari nemam, uz vcera jsem ho tam hledal, prave podle toho jednoho navodu.

No to jsem nasel taky, ale nikde se tam nepise, jestli to zachova nainstalovane programy. Nevis jestli je to zachova? Kdyby to aspon bylo jak u XP, tam je to zachovat melo a jen nekdy se stalo, ze to neslo. Navic mne nejde udelat instalace z Win, protoze to pise, ze mam malo mista na disku, kam chci instalovat(mam hdd rozdelen na 30/470gb a z tech 30uz nynejsi Vista zabira 20 a pro instalaci potrebuje 15 nebo 16 a tak to nejde instalovat a pokud to zformatuju, tak je problem, protoze 100% prijdu o jiz udelane instalace). Takze podle toho navodu asi taky postupovat nemuzu. POdle tohoto

Před zahájením přeinstalace systému Windows proveďte zálohování svých souborů, a to i v případě, že se chystáte přeinstalovat systém Windows do oddílu na pevném disku. Čistá instalace nahradí původní verzi systému Windows a všechny osobní soubory.

by je to zachovat melo, ale stejne je to jedno, kdyz nejde instalovat diky malemu mistu na HDD a to nijak upravit nemuzu, jedine formatem. Neni tam proste nikde jako v XP moznost, opravit instalaci. Ta je pouze pri bootu z cd, jak jsem psal vys, ale taky to neresi, protoze nabidne pouze obnovu ze zaloh a bodu obnovy.

Tak hned u kroku 1 pismenka d jsem se zasekl. Nemam tam moznost zakazat vse, ale povolit vse. Co mam teda delat? Zkusil jsem to pustit dal, ale hned u dalsi moznosti jsem zase skoncil. Je tam v kroku 2 bodu c skvela veta

c. Zaškrtněte polovinu políček v seznamu Služby.

a jak mam vedet kterou polovinu, ktere sluzby atd. Na to bohuzel nemam.

Kdyz si najdu soubor msiexec.exe-ktery mam umisteny v windows/system32 a kliknu na nej, tak se pouze ukaze toto. Musim to rozdelit na dve casti.

Instalační služba systému Windows ®. V 4.5.6001.22133

msiexec /Option <požadovaný_parametr> [volitelný_parametr]

Možnosti instalace
</package | /i> <Produkt.msi>
Instaluje nebo konfiguruje produkt
/a <Produkt.msi>
Administrativní instalace - nainstaluje produkt do sítě
/j<u|m> <Produkt.msi> [/t <transformační_seznam>] [/g <ID_jazyka>]
Publikuje produkt - m všem uživatelům, u aktuálnímu uživateli
</uninstall | /x> <Produkt.msi | kód_produktu>
Odinstaluje produkt
Možnosti zobrazení
/quiet
Tichý režim, bez zásahu uživatele
/passive
Bezobslužný režim - pouze ukazatel průběhu
/q[n|b|r|f]
Nastaví úroveň uživatelského rozhraní.
n - Bez uživatelského rozhraní
b - Základní uživatelské rozhraní
r - Zjednodušené uživatelské rozhraní
f - Úplné uživatelské rozhraní (výchozí)
/help
Informace nápovědy
Možnosti restartování
/norestart
Nerestartuje po dokončení instalace.
/promptrestart
Vyzve uživatele k restartování v případě potřeby.
/forcerestart
Vždy restartuje počítač po instalaci.

Možnosti protokolování
/l[i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|x|+|!|*] <soubor_protokolu>
i - Stavové zprávy
w - Nekritická varování
e - Všechny chybové zprávy
a - Zahájení akcí
r - Záznamy specifické pro akce
u - Požadavky uživatelů
c - Počáteční parametry uživatelského rozhraní
m - Nedostatek paměti nebo kritické informace o ukončení
o - Zprávy o nedostatku místa na disku
p - Vlastnosti terminálu
v - Rozšířený výstup
x - Zvláštní ladicí informace
+ - Připojit ke stávajícímu souboru protokolu
! - Připsat každý řádek do protokolu
* - Protokolovat všechny informace kromě možností v a x
/log <soubor_protokolu>
Stejný jako /l* <soubor_protokolu>
Možnosti aktualizace
/update <aktualizace_1.msp>[;aktualizace_2.msp]
Nainstal uje aktualizace.
/uninstall <GUID_kódu_opravy>[;aktualizace_2.msp] /package <Produkt.msi | kód_produktu>
Odebere aktualizace produktu.
Možnosti oprav
/f[p|e|c|m|s|o|d|a|u|v] <Produkt.msi | kód_produktu>
Opraví produkt.
p - Pouze v případě chybějícího souboru
o - V případě chybějícího souboru nebo nainstalované starší verze (výchozí)
e - V případě chybějícího souboru nebo nainstalované stejné či starší verze
d - Pokud soubor chybí nebo je instalována jiná verze
c - Pokud soubor chybí nebo kontrolní součet neodpovídá vypočtené hodnotě
a - Vynutí přeinstalaci všech souborů
u - Všechny požadované uživatelské záznamy v registru (výchozí)
m - Všechny požadované záznamy v registru o počítači (výchozí)
s - Všichni stávající zástupci (výchozí)
v - Spuštění ze zdroje a změna umístění místního balíčku v mezipaměti
Nastavení veřejných vlastností
[PROPERTY=hodnota vlastnosti]

Další informace o syntaxi příkazového řádku získáte v sadě SDK
instalační služby systému Windows.

Copyright © Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.
Části tohoto softwaru jsou zčásti založeny na práci skupiny Independent JPEG Group.