Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Decompressing BIOS - K8N Neo4

Oživuju desku K8N Neo4 (7125, ver 1.0). Při startu se roztočí větráky (procesor, VGA karta), do monitoru ale nejde žádný signál. Tlačítko reset, power nereaguje. POdle D-bracketu všechno zamrzne na "Decompressing BIOS image to RAM for fast booting".

Konf: K8N Neo4, Athlon 64 3700+ (939), 2GB RAM - 4x512, 2x Good RAM 400MHz, 5-5-5-12, 2x A-DATA 400MHz 5-5-5-12, 2x Segate Barracuda UATA 160GB a 40GB, zdroj 450W EC.

Jdu zkusit vyhodit ty GOOD ramky, když to nepomůže, tak nevím....

Skus tam dat uplne inu RAM, a len jeden modul (alebo skus vyhodit adata moze byt vadna, a dat len samotnu goodram) do slotu najblizsie k CPU, moze byt problem aj s BIOSom (niekto tam naflashoval nepsravny alebo je problem s paticou (zle kontakty - nalomena apod), moze byt aj ina HW zavada na zakl.doske

Tak to ja neviem ale treba pozriet navod k zakl.doske ze ako (do ktorych slotov) treba pamate parovat, a skus najprv tie adata v pare v spravnych slotoch, atd. Skus aj memtest. P.S. Skus ich parkrat strcit a vytiahnut nech sa precisitia kontakty.
Moze byt aj problem s niektorym slotom na doske (studenak) potom mas smolu.

P.S. inac niektore CPU nevedia spravne 4x400MHz tak to potom treba dat na 333. Mozes skusit najprv rucne nastavit v BIOSe pre RAM 333MHz (166x2) a potom tam nacpat vsetky moduly a memtest :)

Tak to nie, dual musi ist na 400 ak mas len dva moduly. Mam to tak aj doma (2x 400 v duali) s 939 socketom a nejakym athlonom XP 3000+. Pri 4moduloch uz moze byt so 400 problem.

Inac mozes skusit moduly po jednom v tom prvom slote, ak niektory nenabehne tak je vadny, odpalit sa mohol aj pri manipulaci/prenose, to ze niekedy isiel v nejakom PC nie je zaruka ze je modul este OK.

Kterýkoliv z modulů pracuje v prvním slotu (od procesoru). Při jakémkoliv přidání kteréhokoliv modulu do druhého slotu to ztuhne jako předtím. Když druhý slot vynechám a zkusím obsadit nějaký další, tak také. Dá se s tím něco udělat? (Pro Dual jsou sloty 1-3 a 2-4, myslel jsem, že když skusím obsadit 1-3, naběhne to, ale prd..)

Skusit preflashovat BIOS poslednou verziou pre tu konkretnu dosku. Inac tazko povedat preco to nejde s viacerymi, moze byt uz aj problem s doskou (stare kondiky a ak je tam viac modulov tak uz nestihaju kondiky filtrovat napajanie) alebo nejaka vada na doske. Mozes skusit v BIOSe rucne zmenit frekvenciu na nizsiu a upravit casovanie RAM na vyssie a az potom pridat dalsi modul ale aj ked to potom pojde tak je to divne (nie je to korektne spravanie)