Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr grafické karty AGP do 2000Kč

Zdarec,
odešla mě do křemíkovýho nebe grafická karta (GF5700Ultra) a tak sháním něco novýho. Nejsu žádnej velkej hráč, nový hry nehraju, ale sem tam si něco pustím.
Potřebuju něco do AGP a do dvou tisíc Kč. Našel jsem si dva favority:
nVidia GF 7600GS - pasivní, což je pro mě docela lákadlem, dobrá je i cena
ATI HD2600XT - určitě výkonnější, ale i dražší, bojím se hluku

Vůbec nemám tušení, jak si na tom stojí ty karty vůči té původní, co mě chcípla. Pokud i ta 7600GS nabídne větší výkon, než ta původní, tak mě bude naprosto stačit.
Procesor mám P4@2,4GHz, 1,25GB RAM.

Dražší karty mě prosím nenabízejte, ani rady, abych koupil novej PC, mým potřebám stačí a prachy potřebuju vrazit do bytu.

No 7600GS ti určitě pojede bez problémů. S ATI 2600 Pro AGP sem se dobře vydrbal nešla rozjet. Výrobce pro jistotu nedodává ovladače tak jsi odkázaný na to co najdeš na přiloženém CDčku a nebo na internetu kde sem našel jakýsi balík /můžu upřesnit mám to v práci/ co ale bohužel nešel.

Byla to deska s via čipsetem KT600 asus a7v-600 a zkoušel jsem i nový bios, přepínání rychlosti AGP a čistou instalaci windows. Zkoušel jsem to na demu NFS Pro street /pustilo se to ale tragický obraz/ a nejel ani 3dmark06 /s patchem 1,2/. Bylo to tento pátek ještě skřípu zubama nad ztrátou tří hodin...

Viz též nářky dalších štastných uživatelů. Na nforce deskách to zřejmě jede pokud místo ovladače 6.xx použiješ starší balík 5.xx podle toho co sem se dočetl.

Já mám chipset Intel - zatím mi nesežral jednu grafárnu a to GF6600 od Inno3D. Jeden známej se stejnou deskou a náhodou stejnou grafárnou (taky od Inno3D) měl stejnej problém.
Takže se trošku bojím, aby se mě nestalo to samý, co kdysi. PC normálně najelo (soude podle zvuků HDD a pak Windows znělky), ale obraz nebyl žádnej.

Z ATI mám trochu bobky, co poslední dobou čtu o jejich ovladačích, mě zrovna dvakrát nepovzbuzuje.

Takže asi to vyhraje ta nVidia 7600GS.

P4 Northwood 2,4Ghz boli slušné procesory na tú dobu a ešte aj dnes si na nich ceľkom slušne zahráš.Samozrejme nemá asi veľký význam ísť do veľkých investícií.Ináč tá 7600GS má prídavné napájanie, tak že záleží aj na zdroji. A hlavne je tichá, tak že, ak nehráš nové hry a máš slušne vyriešené chladenie v skrini, tak je to dobrá volba.Ja ju mám od Asus-u a som spokojný.

porovnávať výkony ati hd2600 a nv gf7600 je trošku od veci,ovšem hd2600 v agp verzii je väčšinou prúser sám o sebe,takže kvôli lepšej kompaktibilite radím radšej nvidiu,ešte stále nepatrí ani 7600 do starého železa,v starších hrách stále ešte velmi dobre poslúži,a v najnovších aj výkon hd2600 je viac-menej podpriemerný