Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání grafické karty nebo zdroje?

Mám graf.kartu 8800GT teprve pár dní...Zatím jsem se ani moc nedostal k hraní her,až dnes...Jinak určitě platí,že bez zátěže je tato karta nehlučná (pouze první cca 3 vteřiny po zapnutí počítače) a člověk o ní v PC téměř neví...Ale...pustil jsem si Crysis a od začátku kdy probíhá intro hry,reklamy,načítání,atd. je z počítače slyšet docela dost pískání,pištění,kvílení...prostě mě to trochu zaskočilo. Je to normální jev? Nebo to může být způsobeno něčím jiným než graf.kartou? Jinak žádné přetaktování jsem doposud nedělal, vše je v původním nastavení...
Také jsem slyšel, že v dosti případech se zjistilo, že nepíská grafická karta, ale zdroj (ten je ve 3D pochopitelně více vytížený)...A prý je to možné vyřešit zapnutím vertikalní synchronizace (vsync) a je po problému...Jak je to myšleno? Kde nebo jak se zapíná ta vertikální synchronizace? Díky za radu

Jaký máš zdroj a jaké má parametry?

Já mám zkušenost s HD3850, která i při plném zatížení je tak nějak rozumně hlučná, do té doby, než ji plně zatížím na Crysis. To začne být OPRAVDU hlučná. Čert ví, čím se Crysis naplno liší od jiných her naplno (vytížení sleduju Riva Tunerem a Crysis pouštím v DX9 režimu). Každopádně toto se týká až samotné 3D části, ne intra nebo reklam.

Nejjistější by bylo se ponořit do útrob PC a jakmile začne kvílet, tak prstem na vteřinku zastavit ventilátor na GPU. Za tu chvilku se nic nestane a ověříš si lépe, co to vlastně kvílí.

Přiznávám,že jsem nejdříve vůbec nevěděl co znamená vypnutí či zapnutí vertikální synchronizace...Pak jsem to našel na panelu nVIDIA a zapnul...Poté už to nepíská,pouze vzniká o něco větší hlučnost (ale to bylo asi i předtím).Ale nevím,zda je to dobře nebo špatně - mít zapnutou vertikální synchronizaci,to fakt netuším...:?: