Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání grafické karty nebo zdroje?

Mám graf.kartu 8800GT teprve pár dní...Zatím jsem se ani moc nedostal k hraní her,až dnes...Jinak určitě platí,že bez zátěže je tato karta nehlučná (pouze první cca 3 vteřiny po zapnutí počítače) a člověk o ní v PC téměř neví...Ale...pustil jsem si Crysis a od začátku kdy probíhá intro hry,reklamy,načítání,atd. je z počítače slyšet docela dost pískání,pištění,kvílení...prostě mě to trochu zaskočilo. Je to normální jev? Nebo to může být způsobeno něčím jiným než graf.kartou? Jinak žádné přetaktování jsem doposud nedělal, vše je v původním nastavení...
Také jsem slyšel, že v dosti případech se zjistilo, že nepíská grafická karta, ale zdroj (ten je ve 3D pochopitelně více vytížený)...A prý je to možné vyřešit zapnutím vertikalní synchronizace (vsync) a je po problému...Jak je to myšleno? Kde nebo jak se zapíná ta vertikální synchronizace? Díky za radu

Přiznávám,že jsem nejdříve vůbec nevěděl co znamená vypnutí či zapnutí vertikální synchronizace...Pak jsem to našel na panelu nVIDIA a zapnul...Poté už to nepíská,pouze vzniká o něco větší hlučnost (ale to bylo asi i předtím).Ale nevím,zda je to dobře nebo špatně - mít zapnutou vertikální synchronizaci,to fakt netuším...:?: