Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem složka nejde smazat

Ahoj, vytvořil jsem si na ploše složku (klasicky pravou myší...) a pokaždé když ji smažu do koše a vysypu koš, po dalším zapnutí PC se mi složka opět oběví na ploše. Nevíte prosím někdo co s tím??

stahni programek unlocker s nim to jde všechno ukáže a ukoncí procesy které to používá.
Info:
jednoduchá utilita složící k odemčení systémem uzamčených složek ve Windows 2000/XP. Program se ovládá jednoduše pomocí kontextového menu na pravém tlačítku myši.
download: unlocker

Podívej se kolego, co takhle cestou nejmenšího odporu. Nekamenuj mě, pokud ti to nebude vyhovovat. Ten tvůj "kamarádíček" v PC má samozřejmě něco, co nazvu "spouštěč" (nebudeme se teď bavit o technice vytváření procesu z procesu a to několikastupňovaně). Takže když doslova zařízneš poslední projev - tedy tu tvou složku - nějakým SW, tak ti to bude stejně na dvě věci. Přeinstaluj, pokud můžeš, a to můžeš, až na prťavé výjimky vždy, a budeš mít po starostech.

Ja si najprv rozmyslim, co napisem = HW cenzura. Vasa je uz dodatocna SW cenzura, a potom to vysvetlujte RSS-ku, ze ano. Tak ci onak, je to vasa vizitka. Zrovna do touchwooda by som sa nebol pustal. Kazdy radime, ako vieme a myslim si, ze uroven tunajsieho fora daleko, daleko, daleko prevysuje priemernu uroven CZ/SK for. (Aj ked sem pisem aj ja. :-p)

1. Nastartuj do nouzového režimu
2. Proveď scan na viry a adware (antivir, Spybot S&D)
3. Odblešit PC, pomazat adresáře
4. Po rebootu vytvořit uživatelský účet
5. Používat administrátorský účet jen k administraci, nikoliv k práci (články jak na to jsou zde)

:i:Dobrá rada:!:
Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 17:34:46, on 7.4.2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
E:\WINDOWS\System32\smss.exe
E:\WINDOWS \system32\winlogon.exe
E:\WINDOWS\system32\services .exe
E:\WINDOWS\system32\lsass.exe
E:\WINDOWS\syste m32\Ati2evxx.exe
E:\WINDOWS\system32\svchost.exe
E: \WINDOWS\System32\svchost.exe
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
E:\WINDOWS\system32\A ti2evxx.exe
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
E:\WINDOWS\Explorer.EX E
E:\WINDOWS\sm56hlpr.exe
E:\WINDOWS\ASScrPro.exe
E :\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
E:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\a shDisp.exe
E:\WINDOWS\ATK0100\HControl.exe
E:\Progr am Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
E:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe
E:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe
E:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe
E:\WINDOWS\sy stem32\ctfmon.exe
E:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
E:\WINDOWS\system32\spo olsv.exe
E:\WINDOWS\system32\ASUSTPE.exe
E:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtMng.exe
E:\WINDOWS\ATK0100\ATKOSD.exe
E :\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosA2dp.exe
E:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtHid.exe
E:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtHsp.exe
E:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
E:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe
E:\WINDOWS\System32\svchost.ex e
E:\WINDOWS\System32\StkCSrv.exe
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
E:\WINDOWS\system32\w uauclt.exe
E:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
E:\Program Files\ICQ6\ICQ.exe
E:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\tosOBEX.exe
E:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\tosBtProc.exe
E:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
E:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.seznam.cz
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = free.bluetone.cz
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Odkazy
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - E:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - E:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] E:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SMSERIAL] E:\WINDOWS\sm56hlpr.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ASUS Screen Saver Protector] E:\WINDOWS\ASScrPro.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ASUS Camera ScreenSaver] E:\WINDOWS\ASScrProlog.exe
O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [SkyTel] SkyTel.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] E:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HControl] E:\WINDOWS\ATK0100\HControl.exe
O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "E:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [LanguageShortcut] "E:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\Language\Language.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [SynTPEnh] E:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "E:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [UnlockerAssistant] "E:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "E:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [StartCCC] E:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe
O4 - HKCU\..\Run: [updateMgr] E:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\AdobeUpdateManager.exe AcRdB7_0_9
O4 - HKCU\..\Run: [ASUSTPE] E:\WINDOWS\system32\ASUSTPE.exe
O4 - HKCU\..\Run: [ICQ] "E:\Program Files\ICQ6\ICQ.exe" silent
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'LOCAL SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] E:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - Startup: CCC.lnk = E:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CCC.exe
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = E:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
O4 - Global Startup: Bluetooth Manager.lnk = ?
O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = E:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE
O8 - Extra context menu item: E&xportovat do aplikace Microsoft Excel - res://E:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.6.0_05\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Přeložit - {230D1201-7607-4CF6-A11F-9E4BF0A333E0} - E:\Program Files\Verdict Free\etnxp.dll
O9 - Extra button: (no name) - {2C73F784-D2DE-4422-B070-2E3332FE5744} - E:\Program Files\Verdict Free\etnxp.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Internetový překladač... - {2C73F784-D2DE-4422-B070-2E3332FE5744} - E:\Program Files\Verdict Free\etnxp.dll
O9 - Extra button: ICQ6 - {E59EB121-F339-4851-A3BA-FE49C35617C2} - E:\Program Files\ICQ6\ICQ.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: ICQ6 - {E59EB121-F339-4851-A3BA-FE49C35617C2} - E:\Program Files\ICQ6\ICQ.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - E:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - E:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=free.bluetone.cz
O16 - DPF: {745395C8-D0E1-4227-8586-624CA9A10A8D} (AxisMediaControl Class) - AMC.cab
O16 - DPF: {7E980B9B-8AE5-466A-B6D6-DA8CF814E78A} (MJLauncherCtrl Class) - http://icq.oberon-media.com/online//online2/luxor/m jolauncher.cab
O16 - DPF: {917623D1-D8E5-11D2-BE8B-00104B06BDE3} (CamImage Class) - AxisCamControl.cab
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{82BF8E9F-2EAB-4 5A8-A410-4BED5AE3305D}: NameServer = 192.168.109.10
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - E:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - E:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - E:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: LightScribeService Direct Disc Labeling Service (LightScribeService) - Hewlett-Packard Company - E:\Program Files\Common Files\LightScribe\LSSrvc.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - E:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - E:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - E:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe
O23 - Service: Syntek AVStream USB2.0 WebCam Service (StkSSrv) - Syntek America Inc. - E:\WINDOWS\System32\StkCSrv.exe
O24 - Desktop Component 0: (no name) - http://www.reptarium.cz/content_02/03000008329_01_f .jpg

--
End of file - 7939 bytes
:>:a to je všechno:x:

nnncleaner je schopnej vychytat šmejdy co ovlivňujou plochu. byl to jenom pokus.ale toto nemusí být problém se šmejdy. nicméně,zpřátelené fórum viry.cz,které se zde paradoxně propagovat smí (i když mé fórum má stejně kvalitní virobijce a specialisty na systém)
tam bych poslal log z Combofixu a popsal trabl a uvedl co jsi již zkusil,aby se neopakovali.

a pánům moderátorům: jest dobrou radou odeslat trpícího ke správnému lékaři. to může býti rada nad zlato i poradnu.net;-) obvzláště jsme-li všichni nakaženi Billovou nemocí zvanou Windows:-D

(jsem také moderátor a vím,že je třeba rozlišovat a nedržet uživatele v nevědomosti jenom pro byznys)

Asi to nechápeš, ale "boj" s "viry" je principielně nesmysl. Bojovat je potřeba s klikáním na hovadiny pod administrátorským účtem. Klasická prevence vs. prostá léčba následků, když už jsme u těch lékařských přirovnání.

Tyhle fóra jsou plná adminů s aplikačním firewallem a jediné co umí je přečíst si hijackthis a pak najít na netu fixninejakekonkretnimalware.exe. To není žádné řešení. Řešení je pochopit jaký je rozdíl mezi virem a červem, k čemu je antivir a k čemu není, a k čemu je firewall a k čemu není. Nic z toho se uživatel na těch stránkách nedozví.

"boj" s "viry" je principielně nesmysl
můžeš mi tedy vysvětlit,proč odviruju a doporučím adekvátní zabezpečení tak 3-4 lidem denně.

můžeš mi popsat způsob,jak se zbavit např.SuspenzorPC pomocí omezenýho účtu??
jestli si myslíš že je to sranda,tak tě upozorňuju že není a lidi sou s toho zoufalí a ne každej může dělat reinstal
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=47&t=25515&st =0&sk=t&sd=a

tak nedělej chytrýho a doporučuj si co chceš. likvidaci šmejdů nech na mě:-)
až budeš mít stejnou trpělivost s uživatelem a stejný znalosti,můžeme se bavit o virech

protože neřešíš příčinu, ale důsledek. Tihle "vyléčení" uživatelé se po nějaké době zase vrátí, jen s jiným problémem.

Až to jednou pochopíš, zjistíš, žes dělal vlastně zbytečnou práci.

P.S.: Nevím čím se živíš, a tedy nebudu (narozdíl od tebe) hodnotit tvé znalosti. Z tvé nabubřelosti jsem si ale už udělal soukromý obrázek, a věř, že jsem tě nezařadil do prestižní škatulky - tam je mj. třeba Vladimír. ;-)

Ach jo, je vidět, že nic nechápeš...

Kdyby lidé používali Windows tak, jak se má. Čili neserfovali pod admin účtem, nemusel by si své "adekvátní zabezpečení" doporučovat nikomu. Není to o tom, odstaňovat bordel z PC, jde o to zabránit mu, aby se tam vůbec dostal. Na což stačí v případě Windows záplatovaný systém + firewall (klidně ten integrovaný) + práce pod user účtem v prostředí Internetu. Kdyby tohle používal každý, ztratily by fóra jako třeba viry.cz smysl...

Průzkumník:
Nástroje
Možnosti složky
Zobrazení
Je tam zaškrtnuto: Obnovit předchozí složky po přihlášení? Jestli ano tak to odškrtni.
Je to nepravděpodobné, přesto bych to vyzkoušel- logy vypadají čistě.
---
Složka je standardně vytvořena tebou? Nebo vytvořil nějaký program?

Ještě bych chtěl upřesnění: složka se objeví vždy po restartu PC, nebo i při jiné akci?(třeba restart exploreru)
----
Restart exploreru:
Klik pravou myší na lištu u Startu
Správce úloh
Označit explorer.exe
Ukončit
---všechno zmizí---
Ze správce úloh: Soubor/nová úloha
napsat explorer

Teď budu pár dní "fčudu", tak to sem vyblajznu všechno.
Je možný, že složku vytvoří program, který se spouští po spuštění. Start/spustit/msconfig - záložka Po spuštění - odškrnout věci, které nesouvisí s "chodem" systému (winamp,kdejaký antispyware, program typu "umím vše").
Dále bych skočil do složky C:\Documents and Settings\uživatel\Plocha a nastavil oprávnění pro všechny(včetně účtu system)že nesmí zapisovat (write)do té složky. K tomu musíš převzít vlastnictví (hledatelný zde na poradně)a čekal bych po restartu chybovou hlášku (viditelnou v prohlížeči událostí). Tím by se mohl označit viník. Pokud by viník byl explorer.exe ,měli by to dělat jeho načtené moduly (viditelné z process exploreru).