Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou MB k provozovani GK ve SLi?

Dobry den,

mam na vas prosbu. Potreboval bych poradit jakou MB si mam zakoupit k provozovani 2 GK ve SLi?

Moje aktualni sestava:
MB: Asus P5K/EPU
CPU: INTEL Core 2 Duo E4500 2,2GHz O.C. 2,7GHz
RAM: 4x1GB A-DATA Extreme Edition VITESTA O.C. 4-4-4-4-12 2V 800MHz
GK: Asus GeForce 8800GTS 512 MB DDR3
PS: SEASONIC 600W
HDD: 3x SATAII + 1x externi pres USB = 1,5TB

Mam v planu si nechat dovest z USA jeste jednu grafiku co mam... Jak vsichni vime, ceny jsou tam na eBay vic nez prijatelne kdyz se koukneme na aktualni kurz CZK vuci USD... ;-)Tak proc nevyuzit situaci kdyz tam jede tata...

Tak bych chtel objasnit 3 otazky:
- jakou MB mi muzete doporucit? koukal jsem na ASUS STRIKER II FORMULA - nForce780i, ale podle recenze jsou pridavne fany na chipset hodne hlucne... a to mi vadi, jelikoz se mi povedlo snizit hlucnost PC snad na nejnizsi hodnotu jakou to jde...

- musim si zakoupit UPLNE IDENTICKU GK jakou ma ted... myslim tim jestli to musi byt ASUS, nebo to muze byt i jiny vyrobce? BFG, MSI, XFX?

- utahne mi moji sestavu 600W disk... sestava vyse...

Predem dekuji za odpovede... Tom

No ja vim, ze deska je dobra... Ja jsem s ni spokojenej... Jenze ji mam docasne, je tatova... On si ji koupil do medialniho centra ktere si chce postavit... Na moji odesla sitovka a IDE radic... Zatim je na reklamaci, takze si budu kupovat novou... A chtel bych skusit Sli. Na eBay se daji sehnat jiz od 4500,-

No a s tou grafikou co mam jsem max spokojenej, zatim nej grafika co jsem mel... Tak ji nechci prodavat...

A mohl by jste mi poradit nakou zakladku s touhle chipovou sadou?

Dekuji...

no tak to zvýšení moc nečekej, protože SLI má opravdu smysl jen u vysokých rozlišení, tj. 24" a výše.

Spíše bych ti doporučil nákup (pokud už opravdu nevíš co s penězi) 9800GX2 nebo HD3870X2. Zároveň bych tě chtěl varovat před nForce čipsety, moje zkušenosti jsou takové, že to je sice rychlý, nicméně padavý čipset. Jejich problémy s (S)ATA řadiči jsou dlouhodobě známé. Rovněž je známý fakt o vysoké teplotě jejich čipsetů.

Dekuji za vase informace. Netusil jsem ze chipsety od nVidie mavaji az takove problemy... Takze zustavam u single karty, treba do budoucna skocim do naky "X2ky" od nVIDIE... Nerad bych byl jednym z mnoha uzivatelu, ktery se zdlouhave snazej resit problemy s MB s 790i nebo nizsim chipsetem...

Ta MB co mam mi 100% vyhovuje, sice neni moje, ale koupim si stejnou...

Vsem jeste jednou dekuji...